BAŞBAKAN ERDOĞAN : BEN DÖRT DÖRTLÜK ALEVİYİM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi alevi-sünni ayrımıyla zayıflatmak isteyenler olduğunu söyledi

BAŞBAKAN ERDOĞAN : BEN DÖRT DÖRTLÜK ALEVİYİM
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Ankara 'da partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Türkiye 'nin Alevi Sünni kutuplaşmasına sürüklenmek istediği uyarısında bulunan Başbakan Erdoğan, "Alevi-Sünni diye ayırmaya çalışıyorlar. Ne demek bu ayrımcılık. Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse ben dört dörtlük bir Alevi'yim" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da partisinin il başkanları toplantısında konuştu. İşte Erdoğan’ın konuşmasının bazı satırbaşları:

HİTLER ÇIKABİLİR DİYE SANDIĞI MI KALDIRALIM

“Bizim derdimiz Mursi değil. Mısır halkına saygımdan ötürü onu cumhurbaşkanı görüyorum. Hem darbeciler hem de onun destekçileri Tahrir’i gösterip darbeyi meşru gösterecekti. Eğer sandık varsa eğer sandık belli bir süre zarfında milletin önüne geliyorsa herkes o sandıktan çıkan sonuca uymak zorundadır. Seçim sandığı çoğunluğun azınlığı yönetmesi için değil, azınlığın çoğunluğa dayatmalar yapmaması için vardır. Sandık azınlığın çoğunluğa zulmetmesinin panzehiridir. Hitler de sandıktan çıktı diyorlar. Peki ne yapalım, Hitler çıkabilir diye sandığı mı kaldıralım. Sandıktan Hitler çıkabilir diyerek sandığı sorgulamak demokrasiye yönelik bir art niyetten başka bir şey değildir.”

 “Daha ortada sandık yok, sonuç yok şimdiden ortaya dökülmeye başladılar. Bir genç, ‘oruç tutmadım diye bana saldırdılar’ diyerek karakola gidiyor. Polis de ‘kardeş Ramazan yarın başlıyor. Gel çayımızı iç’ diyor. Yenilginize şimdiden bahane üretiyorlar. Bunların Milli Şef’ine bir gün demişler ki ‘Paşa hiç Allah demiyorsun. Bu millet Allah’ı sever. Bir Allah deyiver.’ ‘Az önce dedim ya’ diyor. ‘Ne dediniz?’ ‘Allahaısmarladık dedim’ diyor. Biz halkımızı ayrım yapmaksınız kucaklıyoruz. 36 ayrı etnik unsur, 76 milyonuyla bizim canımız ciğerimizdir.“

BİZİM YAPTIKLARIMIZA ONLARIN HAYALİ ULAŞAMAZLAR

“Bizim yaptıklarımıza, ulaştıklarımıza bunların hayalleri bile ulaşamaz. Ben tabii Kanal İstanbul diyorum. Adamın havsalası bile almıyor. Nasıl yapacaksın diyorlar. Yaptığımız zaman göreceksin, yeter ki sabırlı ol. Bunlar birinci köprüye de hayır dediler ama sonra birinci köprünün üzerinden gidip geldiler. İkinciyi de öyle. Hadi kullanmayın o köprüleri, sandalla gidip gelin. Ama yok, hayır diyecekler. Eğer çevreciyseniz, haysiyetliyseniz, onurluysanız bir Boğaz’ımızı bir çevre katliamından kurtarmak için Kanal İstanbul’u yapıyoruz. Romen tankerinin 7 ay 8 ay Selimiye önünde yandığını unutmayın. Yalılara bindiren gemileri unutmayın. Bu nedenle Kanal İstanbul’u yapıyoruz ki bu tür gemiler oradan geçsin.”

BATI GÜÇLÜK TÜRKİYE İSTEMİYOR

“Demokrasi sesi çok çıkanın, siyaseti sokak eylemlerinin yedeği haline getirenlerin rejimi değil, millet iradesinin rejimidir. Millet iradesi dışında her şey gayri meşrudur. Millet bu gayri meşruluğa tahammül etmeyecektir. Maliye Bakanımız açıklama yaptı. Bütçemiz hamdolsun 4 milyar TL artı verdi. Ekonomide kaydettiğimiz başarının yanında demokratikleşme adımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Hemen yaygarayı koparıyorlar, turizm çöktü. Ne çöktü? Batı buna destek veriyor. Çünkü güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Ekonomik yönden kalkınmış bir Türkiye istemiyorlar. Ama el ele vereceğiz ve Türkiyemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız.”

ÇÖZÜM SÜRECİ UMUTLA YOL ALIYOR

“Çözüm süreci umutla yol alıyor. Türkiye’nin zincirlerini kırdığı bir süreçte hep birlikte tek yürek olacağız. Bu coğrafyada güçlü ve istikrarlı bir Türkiye’yi istemeyenlere karşı, sandığa 8 ay var. Çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşarak anlatacaksınız. İçeride de bu şer odaklarıyla birlikte hareket edenler var. Türkiye’de oynanmaya başlanan oyun asla ve asla tesadüf değildir. Unutmayın onların bir tuzağı varsa Allah’ın da bir tuzağı var, milletin de bir tuzağı var. Biz eğilmeyeceğiz, onların bizi çekmek istedikleri tuzaklara düşmeyeceğiz. Sosyal medyalarıyla, arkalarına aldıkları güçleriyle bize saldıracaklar ama biz dayanacağız. 3 Kasım’dan beri bizi bu tuzaklara çekmeye çalıştılar. Ne aldanan olduk ne aldatan olduk. ”

BEN DÖRT DÖRTLÜK ALEVİYİM

 Alevi-Sünni diye ayırmaya çalışıyorlar. Ne demek bu ayrımcılık. Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse ben dört dörtlük bir Alevi'yim. Peygamberimizin damadıydı, cengaverdi. Kışkırtmalara, tahriklere oyunlara gelmeyeceğiz. Türkiye sevdamızı, millet sevdamızı onlarla paylaşacağız. Alevilik HZ. Ali'yi sevmekse ben Aleviyim. Ama ben Aleviyim deyip HZ. Ali'nin yaşam şeklinden uzak duranların oyununa gelmeyeceğiz.

RADİKAL
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
f.
f. - 9 yıl Önce

sen olsan olsan....

SIRADAKİ HABER