Başbakan liselileri, bakan hekimleri tehdit etti

Hükümet hakkını arayanlara açıktan gözdağı veriyor. Başbakan YGS’de şifreli kitapçık nedeniyle eylem yapan liselileri tehdit etti, Sağlık Bakanı ise greve çıkmaya hazırlanan hekimleri

Başbakan liselileri, bakan hekimleri tehdit etti
Erdoğan, bugün Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısına katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada CHP ve MHP’nin adaylarına ilişkin Ergenekon göndermeli açıklamalar yapan Erdoğan konuşmasının önemli bir bölümünü de YGS’de şifre skandalına ayırdı. Erdoğan, CHP ve MHP’nin şifre üzerinden gençleri istismar ettiğini öne sürerek “Söz konusu olan 1,7 milyon gencin hayalleridir. Bunu istismar etmek ahlaksızlıktır, fırsatçılıktır” dedi. Bu sözlerin ardından YGS’de şifre nedeniyle iki haftadır sokaklara çıkan liselileri oldukça tartışmalı sözlerle tehdit etti. Erdoğan ”Biz de kalkarız onların karşısına 5 bin, 10 bin genci koyarız” dedi.

Erdoğan safları ayırıyor açıktan savaş ilan ediyor
Erdoğan, sorunun üstünü örtmeye çabaladığı konuşmasında şifre skandalına isyan eden liselilere yönelik şu sözleri sarf etti:

“Devletin ilgili kurumları, son derece büyük bir hassasiyet içinde meseleyi inceliyor, yargısına varıncaya kadar, araştırıyorlar ve takip ediyorlar. Ama soruyorum, bir tek kişinin kayırıldığına dair somut deliliniz var mı? Şifre iddialarından çıkar sağladığını ispat edebileceğiniz tek bir genç var mı? Yok. Ama ortada, duyguları istismar edilecek, sokağa dökülecek, zihinlerine, yüreklerine şüphe düşürülecek bir genç grup var. Bu ülkenin başbakanı olarak, YGS ile ilgili iddiaların tamamının takipçisiyim. Gençlerimiz rahat olsunlar, müsterih olsunlar, gönül rahatlığı içinde ikinci sınava hazırlansınlar. Gençlerimiz, kendilerini istismar edenleri, iddiaları fırsatçılığa çevirenleri de lütfen çok iyi görsünler, tanısınlar. Taksim'de bin kişiyi, iki bin kişiyi yürütmek, iki bin genci yürütmek problem değil. Onlar YGS sınavının karşısında tavır ortaya koyduklarını açıklarken, biz de kalkarız onların karşısına 5 bin, 10 bin tane genci koyarız. Ama biz bu ülkede gerilimden yana değiliz.”

Sağlık Bakanı greve çıkacak hekimleri tehdit etti
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Radikal Gazetesi’ne yaptığı açıklamada TTB’nin çağrısıyla 19-20 Nisan’da gerçekleşecek olan greve ilişkin tehditkar açıklamalarda bulundu. Akdağ tek bir hastanın mağdur olması durumunda TTB’yi savcılığa şikayet edeceğini söyledi. Güvencesi olmadığı için hastane kapısından çevrilen hastaların, yer veya doktor yokluğu yüzünden hastanelere kabul edilmeyen hastaların giderek arttığı sağlık sisteminin sorumlusu olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın TTB üyelerine dönük tehditkar açıklaması şöyle:

“TTB’nin 19-20 Nisan’da yaptığı çağrı üzerine hekimler ve sağlık çalışanlarının Türkiye genelinde gideceği iş bırakma eyleminde, bir tek vatandaş bile mağdur olursa, ben TTB’yi savcılığa şikâyet edeceğim. Sağlık hakkı vazgeçilmez bir haktır. Eylemde, acil hastalara bakılacak diyorlar ama şunu unutmamak lazım, sağlık işi beklemez. Ben yine de aklı selimin galip geleceğini ve hekimlik yemini etmiş kişilerin, hastalarını asla mağdur etmeyeceklerini düşünüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şİkayet
Şİkayet - 10 yıl Önce

Şikayet edecekmiş.... İŞiniz ne ki sizin zaten

SIRADAKİ HABER