BAŞBAKAN YILDIRIM'IN ARACI KURŞUNLANDI

Efkan Ala: Başbakan Binali Yıldırım'ın aracı kurşunlandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN ARACI KURŞUNLANDI
 
İçişleri Bakanı Efkan Ala 24 TV'de katıldığı yayında darbe girişimiyle ilgili açıklama yaparak "Darbeciler Başbakan Binali Yıldırım'ın aracını da kurşunladılar" dedi.
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşadıklarının detayları belli oluyor... 
 
İçişleri Bakanı Efkan Ala, 24 TV'de katıldığı programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
 
Ala, "Darbeciler Başbakan Binali Yıldırım'ın aracını da kurşunladılar." diye konuştu.
 
ANKARA'YA GİDEMEDİ, KASTAMONU'YA GEÇTİ
 
Öte yandan, NTV'nin haberine göre ise, Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'da darbe girişiminin başladığı saatlerde İstanbul'un Anadolu yakasındaydı. Hemen Ankara'ya dönme kararı aldı. Havayolunun taşıdığı güvenlik riski nedeniyle karayolu tercih edildi. Başbakan'ın içinde bulunduğu konvoy Ankara yolundayken, Başkent'teki çatışmaların artması üzerine konvoyun güzergahı değiştirildi. Kastamonu'ya geçme kararı alındı.
 
Başbakan ve beraberindekiler Ilgaz yakınlarındaki bir karayolu şantiyesinin idare binalarında 1.5 saat kadar mola verdi. Başbakan Yıldırım, bu süre içinde sürekli olarak Ankara'dan bilgi aldı. Ilgaz'dan çıkıldığında Kastamonu il sınırları içindeyken beklenmedik bir olay yaşandı.
 
Başbakan'ın konvoyunun arkalarında bulunan bir araca jandarma tarafından ateş açıldı. Başbakan Binali Yıldırım, Başkent'teki güvenlik durumunun normale dönmemesi üzerine bölgedeki bir ilçenin kaymakamının evinde misafir edildi.
 
Yıldırım, kaymakamın evini adeta karargaha çevrildi ve bütün gece boyunca Ankara'daki gelişmeler kaymakamın evinden takip edildi.
 
Başbakan'ın bütün bu yaşananlardan sonra Ankara'ya dönmesi tam 12 saat sürdü.
 
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER