Başım dik, ağlayıp onları sevindirmem

Konvoya eşlik ederken uğradıkları silahlı saldırıda şehit düşen polis memuru 34 yaşındaki Recep Şahin, dün son yolculuğuna uğurlandı.

Başım dik, ağlayıp onları sevindirmem
Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde güçlükle ayakta duran, ancak ağlamayan şehidin hemşire eşi Gülay Şahin, “Başım dik, ağlamadım, ağlamayacağım. Onları sevindirmeyeceğim, kurşun atanların elleri kırılsın” dedi. Şahin’in 6 yaşındaki oğlu Mustafa Burak ise annesi Gülay Şahin’e, ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutu göstererek, “Anne, babam bunun içinde mi?” diye sordu.

Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu da konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı. İçişleri Bakanı Osman Güneş de törende yaptığı konuşmada, “Hain bir el bir tetik çekti ve bir evladımız şehit oldu. Bu saldırıyı yapanlar, ‘kaos olsun, halk öfkelensin, millet ayrıştırılsın ve bu vatan bölünsün’ istiyor. Böyle planlar çok defa yapıldı ama bu kahraman millet buna izin vermedi. Şehit polisimizin geride bıraktıkları bizim namus borcumuzdur. Biz, artık onların emrindeyiz, onlar bizim başımızın tacıdır” dedi. Kentte yaklaşık 10 bin kişi ellerinde bayraklarla ‘Kahrolsun PKK’, ve ‘Polise uzanan eller kırılsın’ sloganları atarak yürüdü, gıyabi cenaze namazı kıldı.Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
NAZIM YILMAZ
NAZIM YILMAZ - 10 yıl Önce

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ. BU ŞEREFFSİZLERE VERİLECEK EN BÜYÜK CEVAP BUDUR.BİR KASTAMONULU BİR TÜRKİYELİ VE BİR TÜRK OLARAK BU ŞEREFSİZLER KARADENİZE DÖKÜLECEKTİR. ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE VE TÜM BEN TÜRKÜM DİYENLERİN BAŞI SAĞOLSUN.

SIRADAKİ HABER