BDP'li vekilden başkomisere tokat!

Silopi ve Batman’daki Nevruz kutlamalarında gerginlik yaşandı. BDP’li Sabahat Tuncel polise tokat atarken, Bengi Yıldız da elindeki taşla yol kesti.

BDP'li vekilden başkomisere tokat!
İstanbul ve Diyarbakır'da binlerce kişinin katılımıyla dün yapılan Nevruz kutlamalarına, bugün çeşitli kentlerde devam edildi.

Silopi ve Batman’daki kutlamlarda ise gerginlikle yaşandı.

Polis, Silopi’de tazyikli su ve gaz bombası ile müdahalede bulununca, BDP Milletvekili Sabahat Tuncel tartıştığı bir başkomisere tokat attı. BDP'li Bengi Yıldız da Batman'da eline taş alıp yol kesti.


BDP Milletvekili Sabahat Tuncel’in de katıldığı Şırnak Silopi'deki Nevruz kutlamaları sonrasında sokaklar karıştı.

Polis taş atan göstericilere tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale edince, Tuncel, sorumlu tuttuğu bir  başkomsere tokat attı.

Nevruz gerginliği yaşayan bir başka BDP milletvekili de Bengi Yıldız'dı. Batman'daki kutlamalar sonrasında yürüyen kalabalık polisle çatışırken, Bengi Yıldız da bulundukları yere gaz bombası atıldığı gerekçesiyle caddeye çıkarak yol kapattı.

Durmayan araçları elindeki taşı göstererek durduran Yıldız, daha sonra da yolun ortasına oturarak geçişlere izin vermedi.

Yaşanan gerginlikle ilgili Batman Valisi Ahmet Turhan’ın yaptığı yazılı açıklamada, gerginliği başlatan izinsiz yürüyüşün Yıldız'ın davetiyle yapıldığına dikkat çekildi. Açıklamada, "Müdahale olmasaydı ele geçirilen 114 molotof çeşitli yerlere atılacaktı" denildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
kartıl
kartıl - 10 yıl Önce

Memleketin düşürüldüğü duruma bakın. Devletin polisi tokatlanıyor. Tokattan daha beteri de polise söylenen sözler.Ne diyelim " tokat atana değil attırana bakmak lazım. İleri demokrasi diye diye memleketi ne hale getirdiler. Ancak işin acı yanı bunları göre göre hala AKP yüzde kırkın üzerinde oy alıyor.Allah sonumuzu hayır etsin

FAYSAL AKIN
FAYSAL AKIN - 10 yıl Önce

O KANI BOZUK KADINDAN TOKAT YEMEMEK LAZIMDI.

Remzi ÖZMEN
Remzi ÖZMEN - 10 yıl Önce

Şaşırmamak lazım. Türkiye'ninn bu sürece geleceği demokratik açılımın başlamasıyla beklenen bir sonuçtu. Bugün gelindiğimiz noktada basın yayın ve siyaset yoluyla etnik kışkırtmaların doruğa ulaştığı bir noktadayız. Açık oturum adıyla düzenlenen propaganda ve itibarsızlaştırma oyunu tüm hızıyla sahnede yerini almaktadır. Adına aydın denilen millet düşmanlarının üniter yapıyı ve ulus devleti tehdit olarak görmeye kadar varan Türk Millet'i kimliğini rededen bir anlayışla ağızlarındaki salyaları akıttırken bu milletin temsilcilerine yargısız infaz gerçekleştirilip savunma hakkı bile tanınmamaktadır. Doğaldır ki kendisini devletin ve milletin imtiyazlı çocukları olarak görenler bundan daha vahim sonoçlara da imza atabilir ve bu hakkı kendilerinde görebilirler. Bu noktaya getirenler acaba yataklarında rahat uyuyabilirler mi? Yazık çok yazık...

Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK - 10 yıl Önce

Öncelikle BDP li bayanı demiyeceğim ne anlarsanız kınıyorum çünkü bir bayanın en son yapacağı davranışı sergilemiştir. Ben O baş komiserin yerinde olsam ne yapardım bilemesiniz çünkü art niyetimde var öylesi vatan hainlerine.

Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK - 10 yıl Önce

Benim bundan sonra polis teşkilatından beklentim BDP'nin eylemlerine sesiz kalmamaları ve hatta onların milletvekillerinden tokat yememeleri. demokratik yollarla hakkını arayan memurların eylemlerinde polis kaba kuvvet kullanarak biber gazı,tazzikli su ve cop kullanarak memuru sindirme yoluna gittiklerinden dolayı az bile yapmış.neden çifte standart uygulanıyor bu ülkede

MEHMET ÖZTÜRK
MEHMET ÖZTÜRK - 10 yıl Önce

Sizler(Polisler, Mehmetçikler)Fikriniz Zikrinizle Kurt iken, Kuzu olmassanız asla bu çakallara meydan bırakmassınız.kuzu olursanız böyelsi vatan hainlerine, çakallara ve teröristlere meydan bırakırsınız.

SIRADAKİ HABER