Belediye Sözleşmelilerine Kadro Verilecek

Çalışma Bakanı Çelik, belediyelerde sözleşmeli çalışan 17 bin 800 kişinin kadroya geçirilmesi için çalışmanın son aşamaya geldiğini söyledi

Belediye Sözleşmelilerine Kadro Verilecek
Belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan 17 bin 800 çalışana kadro verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bu konuda yaptıkları çalışmanın tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Bakan Faruk Çelik, gazetemize yaptığı açıklamada, kamuda 4B statüsünde çalışan sözleşmeli personele kadro verilmesi sırasında belediyelerdeki sözleşmeli personelin dışarıda tutulduğunu, bu durumun da mağduriyete yol açtığını hatırlattı. Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin “Başbakanın kendilerine kadro sözü” verdiğine dair açıklamaları olduğunu kaydeden Çelik, “Sayın Başbakan bize bu konuda bir çalışma yapma talimatı vermişti. Bu çalışmayı bitirme aşamasına getirdik. Çalışmayı Başbakan'a sunacağım. Tahminen 5-10 gün içinde konuyu Bakanlar Kurulu'nda tartışıp alınan kararı kamuoyuyla paylaşacağız. Başbakanın onayını aldıktan sonra yasal düzenleme için Meclis gündemine taşıyacağız” dedi. “Belediyelerde çalışan ve sayıları 17 bin 800'ü bulan sözleşmeli çalışanın ücretlerinde değişiklik olacak mı?” sorumuz üzerine de Çelik, “Ücretler artarsa toplam maliyet de artar. O zaman sıkıntı olabilir. Biz belediyelerdeki sözleşmelileri kadroya geçirmek istiyoruz ama maliyet açısından da olaya bakmak lazım. Temennimiz bir sıkıntı olmadan kadro yasasını çıkarmak” diye konuştu.
 
Türkiye
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
arda bakır
arda bakır - 10 yıl Önce

Şimdiden hayırlı olsun diyorum ama sırf belediyelerdemi sözleşmeli var sanıyorusunuz. Üniversitelerde çalışan sözleşmeli personelleride unutmayın lütfen. Aynı yerde çalışıyoruz arkadaşım 4b li diye kadro aldı ben halen sözleşmeli olarak çalışmaya devam ediyorum adalet bunun neresinde üstelik 18 yıldır aynı şekilde görev yapıyorum. Arkadaşım ise henüz 2 yıl oldu hizmete başlayalı.Maaşıda bende fazla sosyal haklarıda döner sermayede alıyor ben ne yapayım aldığım maaş 1.200TL.

SIRADAKİ HABER