BİR KISIM ASKERE GİZLİ ZAM

TSK'ya, Hükümet jest yaptı. TSK'daki kurmay subaylar ile Komutanlık ve Karargah Subaylığı (KOMKARSU) eğitimi alan personele, 123-354 TL arasında zam yapıldı.

BİR KISIM ASKERE  GİZLİ ZAM

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) zam müjdesi geldi. 28 Şubat soruşturması, 12 Eylül darbesi yargılaması, Ergenekon ve Balyoz davaları ile Genelkurmay eski Başkanı emekli Org. İlker Başbuğ'un tutuklanmasıyla gündemden düşmeyen TSK'ya, Hükümet jest yaptı. TSK'daki kurmay subaylar ile Komutanlık ve Karargah Subaylığı (KOMKARSU) eğitimi alan personele, 123-354 TL arasında zam yapıldı. 2012 Askeri Personel Yan Ödeme Kararnamesi'nde yapılan değişiklik kapsamında general-amirallerin maaşları 354 TL, albaylarda 283 TL, üsteğmenlerde 212 TL, KOMKARSU eğitimi alan albaylarınki ise 177 TL artacak. Zamdan Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel de en üst düzeyde yararlanacak. Yapılan zam, maaşlarının üçte ikisini alan Ergenekon, Balyoz ve Kafes gibi çeşitli davalardan tutuklu yargılanan komutanlara da verilecek.

ERDOĞAN OLUR VERDİ

Org. Özel'in zam önerisinin Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandığı öğrenildi. Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Harp Akademileri Komutanlığı'nda kurmay subaylara seslenmiş, Türkiye'nin dış politika vizyonu, terörle mücadele, demokratikleşme adımları, savunma sanayindeki gelişmeler, ekonomiye ilişkin bilgilendirme konuşması yapmıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise verdiği konferansta, genç subaylara seslenip, sorularını yanıtlamıştı. Zamla ilgili Gül'ün de bilgilendirildiği, Köşk'te konuyla ilgili çalışma yürütüldüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
derya öztürk
derya öztürk - 11 yıl Önce

darbe yapan karargah subayları zam alan karargah subayları ...bu zam alamayan tsk personeline sanırım bir duyuru darbe yapın zam alın :))

üvey astsubay
üvey astsubay - 11 yıl Önce

yazık hemde çok yazık...

erdoğan vural
erdoğan vural - 11 yıl Önce

Yakışır komutanlara Astsubay veya zenci uzmanlara verecek değilya

selcuk
selcuk - 11 yıl Önce

resmen ayrımcılık bu. oy aldıgı kısılere sırtını donen oy kazanmak ıcın bu zumrelere zam yapan zıhnıyet sanırım sen elındekılerıde kacıracaksın. tsk tabanı bundan rahatsız bılınsın. subayı astsubaya uzman çavuşlara dusman eden bır karar.eger ayrımcılık aradakı farkları kapatmaksa gercekten haklısınız. yazıklar olsunkı verılen zamları tum personele yaysaydınız ınanın bundan herkez rahat bır nefes alacaktı.neyse sız devlet buyuklerı daha ıyı bılır.

HİDAYET BELEŞOĞLU
HİDAYET BELEŞOĞLU - 11 yıl Önce

SUBAYA ZAM

SIRADAKİ HABER