Bir yanlışlık da Bursluluk sınavında

Kahramaramaraş'ta 100. Yıl İlköğretim Okulu'nda yapılan Parasız Yatılı ve Bursuluk Sınavı'na (PYBS) giren 6. sınıf öğrencilerine yanlışlıkla 9-10-11 sınıf kitapçıkları gönderildi. Kitapçıklar dağıtılırken ortaya çıkan yanlışlık 1,5 saat sonra düzeltilip öğrenciler sınava alındı. Öğrenci velilerinini bazıları duruma tepki gösterdi, bazıları da bayıldı

Bir yanlışlık da Bursluluk sınavında

Bu sabah Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu’nda PYBS için gelen 6’ıncı sınıf öğrenciler sınav salonlarında yerlerini alıp, kitapçıkların dağılmasını beklemeye başladı. Saat 10.00’da başlayacak sınav için görevliler kitapçıkları açtıklarında 6’ncı sınıf öğrencileri olmalarına karşılık, 9,10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin kitapçıklarının gönderildiği anlaşıldı. Bunun üzerine öğrenciler sınıflardan dışarı çıkartılmadı, okula giriş çıkışlar da yasaklandı. Yaklaşık 1.5 saat bekleyen öğrenciler, kendilerine uygun kitapçıkların getirilmesi ardından sınava başladı. 100 sorunun sorulduğu sınav 100 dakika sürdü.

Öğrencilerin 1.5 saat gecikmeli sınava başlamaları dışarıda bekleyen velileri de öfkelendirdi. Tepki gösteren bazı öğrenci velileri baygınlık geçirince, 112 Acil Sağlık ekibi çağrıldı. Fenalık geçiren öğrenci velilerine ambulansta müdahale edildi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas da okula gelerek gelişmeler hakkında inceleme yaptı.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER