"Birinci" çoktan boyun eğmiş!

YGS'de tüm puan türlerinde birinci Ankara Fen Lisesi'den Mahmut Bilal Doğan oldu. Doğan'ın açıklamarı ise yaşanan skandalları ve sıra arkadaşlarının geleceğini umursamaz bir içerikte oldu.

"Birinci" çoktan boyun eğmiş!

Ankara Fen Lisesi ve Gülen cemaatine ait Maltepe Dershanesi öğrencisi Mahmut Bilal Doğan, YGS'de birinci oldu.

Mahmut Bilal Doğan, Ankara Fen Lisesi'nin bahçesinde yaptığı açıklamada şifre skandalı ile ilgili "Bu iddialara inanmak istemiyorum, ikinci sınava konsantre olduk ve ona hazırlandık" dedi.

Doğan ayrıca "Sınavda sahtekarlık veya vicdansızlık yapılacağına inanmadım. Eğer iptal edilirse hayal kırıklığı yaşarım. Şimdi ikinci sınava çalışıyorum. Sevincimi ilk ailemle paylaştım. Onlar da böyle bir sonuç bekliyorlardı" dedi.

Kendisini öncelikle tebrik edelim.

Ancak;

Sevgili Mahmut,

Senin de bildiğin gibi şifre bir iddia değil, ÖSYM Başkanı tarafından da kabul edilmiş bir gerçek.

"Sahtekarlık" konusuna gelince; Yine senin de bildiğin gibi geçtiğimiz yıl KPSS iptal edildi. Soruların sınav öncesinde sızdırıldığı açıklandı. Soruşturma sırasında gözaltına alınan birçok şüpheli soruları, senin de dershanesine gittiğin, Gülen Cemaati'nden aldığını söylediler. Ama bu itirafların bir şekilde üstü örtüldü. Sınavı iptal edilen yüz binlerce genç ve ailesi perişan oldu. İntihar eden öğretmen adayları oldu!

"Eğer iptal edilirse hayal kırıklığı yaşarım" demişsin. Mahmut, haberin var mı? Bu skandal nedeniyle Nevşehir'de 19 yaşındaki İsmail Paslanmaz intihar etti. Senden, bir genç olarak, ilk önce İsmail Paslanmaz'ı anmanı beklerdik.

ÖSYM Başkanı ve yetkililer defalarca çelişkili açıklamalar yaptılar ve her defasında yalanlandılar. Adalet duygusu olan yüz binlerce liseli ve ailesi bu duruma isyan etti. Belirsizlikler ve şaibeler adalet duygularına takıldı ve çoğunun psikolojisi alt üst oldu. Senden onlara selam göndermeni beklerdik, bir gence yakışanı budur diye düşündüğümüzden.

Sen şimdi "birinci" oldun ama neye yarar Mahmut?

Yüz binlerce sıra arkadaşına sırtını döndün! Sırtını döndüklerin ise şu son bir ayda, dünyanın öküzün boynuzunda değil kendi elleri üzerinde döndüğünü öğrendiler!

Keşke sen de bunu öğrenebilseydin!

Umarız üniversite sıralarında bunu öğrenirsin Mahmut kardeş! 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER