Boncukçu kaymakama nazar değdi

İçişleri Bakanlığı, seçim çalışmaları için ilçeye gelen ve kendisini makamında ziyaret eden AK Parti adaylarına nazar boncuğu takan Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan hakkında soruşturma açtı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, "Bu olayı incelenmesi gereken bir durum olarak değerlendiriyoruz" demekle yetindi.

Boncukçu kaymakama nazar değdi
12 Haziran’da yapılacak genel seçimler için çalışma yapmak amacıyla Hendek’e gelen ve 3’ü hala milletvekili olan Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün ve Şaban Dişli’nin de bulunduğu 7 AK Partili aday, Kaymakam Mustafa Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Ayhan, ziyaretin bitiminde 3 milletvekiline nazar boncuğu taktı. Bu konudaki haberin gazetelerde yayınlanması üzerine İçişleri Bakanlığı harekete geçti. İçişleri Bakanlığı, valilik tarafından Kaymakam Ayhan’ın yazılı savunmasını aldı. Bu savunma gün içerisinde İçişleri Bakanlığına bildirilince soruşturma açılmasına karar verildi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Kaymakam Ayhan hakkındaki soruşturmayı doğrulayarak "Evet müfettiş istedik" dedi. Vali Büyük "Bu olayı, incelenmesi gereken bir durum olduğu görüşüyle bakanlığa intikal ettirdik" dedi.


Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Çakmak
Ahmet Çakmak - 10 yıl Önce

"MAVİ BONCUKLU KAYMAKAM !.."Patron,Sizin memleketteki haberlerin hangi birini izleyeceğimi şaşırdım.Hepsi de öylesine keyifli ki,ancak o kadar olur!..Ama bu haber dünyadaki tüm memleketlere örnek olacak güzellikte!..Haberin var mı,bilmiyorum.Sizin kaymakamlardan biri,kendisini ziyarete gelen iktidar partisi milletvekillerine mavi nazar boncuğu takmış.Valla haberi izlerken gözlerim yaşardı!..Bu ne kadar ince,ne kadar nazik ve çıkar kokmayan bir davranıştır!..Ama bozguncular da,her güzel işte olduğu gibi,burada da,”kaymakam vali olmak istiyor” diyerek bozgunculuklarını yapmışlar!..Halbuki ilgisi yok.Çünkü insanlara nazar değdiğini,herkes gibi kaymakam bey de biliyor.Peki ey bozguncular,bu nazar denen şey en çok kime değiyor,sizin haberiniz var mı?..Tabi ki yok!..O zaman söyleyelim de,kafanıza iyice dank etsin;Nazar en çok iktidar partisi mensuplarına değiyor da ondan.Çünkü ne kadar kem göz varsa,memleketine hizmet aşkıyla yanıp tutuşan iktidar mensuplarının üzerinde!..Bunu kaymakam bey de bildiği için,ki siz ondan daha iyi bilecek değilsiniz herhalde,iktidar partisi milletvekillerine nazar boncuklarını takarak,memleketinin geleceğini güvence altına alıyor!..Daha ne istiyorsunuz?..Bunun vali olmak istemekle ne ilgisi var?..Keşke bizim memlekette de böyle düşünceli kaymakamlar,valiler olsa da,ziyaretlerine gittiğimde beni nazar boncukları ile donatsalar!..Valla bozgunculara hiç kulak asmadan derhal kaymakamları vali,valileri de bakan yaparım!..Ama sivri zekalılarda nerde o uyanıklık,nerde o ileriyi görme yeteneği?..Değil mi ama Patron?..OBAMAwww.zirterenkoy.comzirterenkoyyy@hotmail.com

SIRADAKİ HABER