Borazan "Pennsylvania Valisi" olmak istiyor

YGS’yi protesto eden bir gruba “Yuh” çeken Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, “Pennsylvania’nın Valisi olsun demişler. Keşke olabilsem, gurur duyarım” dedi.

Borazan "Pennsylvania Valisi" olmak istiyor
Antalya’da cumartesi günü YGS’yi protesto için yürüyüş yapan Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi grubun fotoğrafını çekip “Yuh” çeken Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan tepkilere yanıt verdi. Grubun, “Metin Borazan cemaat bağlılığı ve itaatini kanıtlamak istiyorsa AKP’den aday olarak seçimlere girebilir ve rahatça borazanlık yapabilir. Hatta üstün hizmetlerinden dolayı Pennsylvania Valiliği’ne de atanabilir” diye eleştirdiği Borazan, özetle şunları söyledi:

“Şimdi benim şu konuda vali olma, birilerinin gözüne girme, efendim işte ne Pennsylvania’nın gözüne girme ne Başbakan’ın gözüne girme gibi bir niyetim, düşüncem, vesairem olamaz. Ben siyasetçi değilim. Kaldı ki onları savunmak bana düşmez. Benim haddime mi yani? Belki duysalar sayın Başbakan’ımız da kızar sayın Hocaefendi de kızar. Açıklama yapmışlar efendim ’Pennsylvania’nın Valisi olsun’ gibi. Varsa bir üyelik formu, bir dernek, örgüt, göndersinler imza atayım altına. Keşke olabilsem, gurur duyarım.

Yuhalamak hakkım

Siz eylem yaparken, ailesinden üç kişi sınava girmiş birisi olarak ben yaptığınız eylemi uygun görmeyip yuhalama özgürlüğüne sahip olmayacağım. O zaman demokrasi olur mu bunun adı? Hükümeti protesto etmeleri doğru veya yanlış ne kadar haksa, benim de onları yuhalamam o kadar haktır. Görüşlerine katılmıyorum ve demokratik tepkimi dile getirdim. Bu kadar basit. Onlar nasıl Başbakan’ı, bu ülkenin sevdiği dini liderleri bazı şeylerle itham ediyorlarsa benim de onlara karşı demokratik hakkımı dile getirmekten daha doğal ne olabilir? Ve kaldı ki o gün ben tatildeyim. Fişleme falan yok. Fotoğraf makinesini Amerika’dan bir arkadaş getirtti. Hem fotoğrafçılık öğreniyorum hem de çoluk çocuğumu çekiyordum. Onlar da o sırada denk geldi.”Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER