CAN DÜNDAR'A SİLAHLI SALDIRI - SALDIRI SONRASI İLK AÇIKLAMA

Can Dündar, adliye önünde gazetecilerin sorularını yanıtlarken bir şahıs yanına yaklaşıp slogan atarak Dündar'ın ayaklarına doğru iki el ateş etti.

CAN DÜNDAR'A SİLAHLI SALDIRI - SALDIRI SONRASI İLK AÇIKLAMA
MİT TIR'ları davasında kapsamında Çağlayan Adliyesi'nde bulunan Can Dündar'a, adliye önünde iki el ateş edildi. Saldırgan gözaltına alındı. Saldırıda Can Dündar herhangi bir yara almadı. Kurşunlardan biri Dündar'ın yakınında bulunan NTV muhabiri Yağız Şenkal'in bacağını sıyırdı.

MİT TIR'ları davasının bugünkü duruşmasında mahkeme heyeti karar için ara verdi. Bu sırada adliye önünde Can Dündar gazetecilerin sorularını yanıtlarken bir şahıs yanına yaklaşıp slogan atarak Dündar'ın ayaklarına doğru iki el ateş etti. Dündar herhangi bir yara almazken, yanında bulunan NTV muhabiri Yağız Şenkal'in bacağını bir kurşun sıyırdı. Dündar'ın sağlık durumu iyi. Polisler şahsa hemen müdahale ederek gözaltına aldı. Can Dündar saldırı girişiminin ardından adliyeye döndü.

DÜNDAR: "SALDIRGANI GÖRDÜM"
Can Dündar, kendisine yapılan saldırı girişiminden sonra açıklama yaptı.

"Mahkemede savunmalarımızı yaptık, sonra mahkeme karar için ara verdi. Birkaç saat süreceğini söyledi. Biz de dışarıda kafe var, orada bekleyelim diye geçtik. Eşimle birlikte yürüyorduk, bir de Çanakkale Milletvekili Muharrem Bey yanımızdaydı. Tam o sırada karşıma biri çıktı, çok yakın mesafeden, 'Sen vatan hainisin' diyerek üzerime ateş etti. Fakat denk gelmedi, o sırada ben kenara çekilirken, sonradan öğreniyorum ki eşim saldırganın üzerine atlıyor, Muharrem Bey de boynuna sarılıp engelliyorlar, o sırada zannediyorum bir el daha ateş etti."

HEM İTHAMDA BULUNDU HEM ATEŞ ETTİ
"Engellenmeseydi ateş etmeye devam edecek miydi?" sorusu üzerine Can Dündar, "Öyle anlıyorum" yanıtını verdi.Olay sonrasında saldırganın yere yatırılışını gördüğünü ve ardından, kendisini oradan uzaklaştırdıklarını belirten Dündar, "Doğrudan bana yönelik hem ithamda bulundu hem de silahını ateşledi" dedi.      

BENİ HEDEF HALİNE GETİRENLERİ BİLİYORUM
"Saldırgan tanıdığınız biri mi, daha önce görmüş müydünüz?" sorusu üzerine Can Dündar, "Saldırganı tanımıyorum ama saldırganı kimlerin cesaretlendirdiğini ve beni hedef haline getirdiğini çok iyi biliyorum ve tanıyorum ve asıl onların suçlanması gerektiğine inanıyorum" ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER