CHP EMEKLİNİN EKSİK ZAMMINI MECLİS'E TAŞIDI

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’e, emekliye zam farkının ödenip ödenmeyeceğini sordu

CHP EMEKLİNİN EKSİK ZAMMINI MECLİS'E TAŞIDI
CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’e, emekliye zam farkının ödenip ödenmeyeceğini sordu.
CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, TBMM Başkanlığı’na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. CHP’li Ağyüz, şu sorulara yanıt istedi:
“2003-2006 yıllarında alamadıkları zamlar için açtıkları dava sonucu 2 bin TL fark alma hakkı kazanmalarına rağmen, emeklilerimizin hak edilmiş maaş farkını ödemeyerek her emekliye dava açın diyerek milyonlarca emekliyi mahkeme kapısında neden perişan etmeye çalışıyorsunuz?
Emeklilerin hak ettikleri zam farklarını ödeyerek mahkemelerin yükünü azaltacağınızı ve kurumunuzu yargı gideri ödeme zorunluluğundan kurtaracağınızı neden dikkate almıyorsunuz?
Her şeye para bulmakla övünen AKP iktidarı ve bakanlığınız, emeklilerin hak ettiği ödemelerine gelince neden cimrileşiyor?”
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER