CHP'DE İKİNCİ ADAM GÜRSEL TEKİN İSTİFA ETTİ

Ankara’da kulisleri dalgalandıran haber… CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun masasına istifasını koydu ve genel merkezden ayrıldı.

CHP'DE  İKİNCİ ADAM GÜRSEL TEKİN İSTİFA ETTİ

CHP'de Tekin ve Tamaylıgil şoku


Ankara’da kulisleri dalgalandıran haber… CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun masasına istifasını koydu ve genel merkezden ayrıldı. Tamaylıgil'inde istifa edeceği belirtiliyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasına “İstifa” dilekçesini koyduğu CHP kulislerine düştü.

CHP kulislerinden alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve Tekin dün, Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Tekin’in MYK’daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak “Ben onlarla aynı MYK’da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum” diyerek istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunduğu ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun ise istifayı kabul etmediği belirtiliyor.

Şimdi gözler önümüzdeki saatte toplanacak MYK toplantısına çevrildi. Genel Merkez’de Tekin’in MYK’ya katılması ve istifasını geri alması yönünde görüşmeler başladı. Tekin’in ise odasını kapayarak genel merkezden ayrılmaya hazırlandığı belirtiliyor.

CHP'DE İKİNCİ İSTİFA ŞOKU

CHP'de ikinci istifa şokuda yaşanabilir. İstanbul'da yaşananlara kızan Bihlun Tamaylıgil'in de istifa etmeye hazırlandığı iddia edildi. ... CHP'nin ikinci kadın genel sekreteri İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil'in MYK toplantısına istifa kararlılığı ile girdiği iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER