CHP'Lİ ALTAY: BAŞBAKAN'DAN ÖZÜR, ÖSYM BAŞKANI'NDAN İSTİFA BEKLİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, AKP iktidarında toplumun bütün kurumlara olan inancını kaybettiğini belirterek, bu güven bunalımının sona ermesi için AKP’nin iktidardan uzaklaştırılması gerektiğini söyledi.

CHP'Lİ ALTAY: BAŞBAKAN'DAN ÖZÜR, ÖSYM BAŞKANI'NDAN İSTİFA BEKLİYORUZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan özür, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'den istifa bekliyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, AKP iktidarında toplumun bütün kurumlara olan inancını da kaybettiğini belirterek, bu güven bunalımının sona ermesi için AKP’nin iktidardan uzaklaştırılması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Altay yaptığı açıklamada, ülke genelinde yapılan bütün sınavlarda ciddi usulsuzluk iddialarının sözkonusu olduğuna dikkat çekerek, şu değerlendirmede bulundu:
"AKP yöneticileri usulsüzlük çıktığı anda önce inkâr ediyorlar sonra gerçekler ortaya çıktıkça sus pus oluyorlar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ÖSYM başkanının istifasını istediğinde karşı çıkanlar şimdi gereğini yapmak zorundalar. Öncelikle Başbakan’dan özür, ÖSYM başkanından istifa bekliyoruz. Ancak bu iki koşul gerçekleşirse halkımız tatmin olur."

-"BÜTÜN SINAV YERLERİ YANDAŞ ÇİFTLİĞİ HALİNE GETİRİLDİ"-

Yüzbinlerce gencin geleceğinin ve ailelerin emeğinin gasp edildiğini savunan Altay, şöyle devam etti:

"Bütün sınav merkezleri yandaş çiftliği haline getirilmiştir. AKP, usulsüzlükler ortaya çıktıkça gerçekleri çarpıtmak için olayı 'sehven' olarak değerlendirmektedir. Ortada sehvenlik bir durum varsa o da AKP’nin kendisidir. Vicdan ve haysiyet sahibi hiç kimse bu kadar alınterinin gasp edilmesine seyirci kalamaz. Hem bu usulsüzlükleri görmezden geleceksin hem de hakkını arayan gençleri provokatör ilan edeceksin. Ne acı bir durum ki bu ülkenin başbakanının demokrasi bilinci bir ortaöğretim öğrencisinin bilincinde çok daha geri."

ÖSYM başkanının acil bir biçimde istifa etmesi gerektiğini ifade eden Altay şöyle dedi:
"Bugünden sonra yapılacak bütün sınavlar oluşturulacak yeni bir komisyon aracılığıyla gerçekleştirilmeli. Eğer hiçbir şey olmamış gibi devam edilirse kimsenin yapılacak sınava ve sonuçlarına güveni kalmayacaktır.

CHP iktidarında AKP döneminde yapılan bütün sınavları tek tek inceleyip, soruşturacağız. Halkın çocuklarının emeğini ve geleceğini gasp edenlerden hesap soracağız.”Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER