ÇİFT KOL NAKLİNDE ŞOK GELİŞME

Antalya'da 21 Ocak'ta çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ınn hayatını kaybettiği haberi ajanslarda ve televizyonlarda flaş haber olarak duyuruldu.

ÇİFT KOL NAKLİNDE ŞOK GELİŞME

ÇİFT KOL NAKLİNDE ŞOK GELİŞME

Antalya'da 21 Ocak'ta çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ınn hayatını kaybettiği haberi ajanslarda ve televizyonlarda flaş haber olarak duyuruldu. Tüm Türkiye'yi üzen bu ölüm haberinin ardından ise Akdeniz Üniversitesi'nden bir açıklama yapılarak, Atilla Kavdır'ın yoğun bakımda tedavi gördüğü durumunun ktirik olduğu ancak hayatını kaybetmediği belirtildi.
 
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ: TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Akdeniz Üniversitesi Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, “Hastanın 2 Mayıs'ta saat 17.30 itibariyle yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir. Durumu kritik olarak seyretmektedir” dedi. Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Ocak tarihinde çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın taburcu olduktan sonra idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle tekrar hastanede tedavi altına alındığını belirtti.
Kavdır'ın 1 Mayıs tarihinde ani gelişen sepsis (kan zehirlenmesi) nedeniyle yoğun bakıma alındığını kaydeden Özkan, “Hastanın 2 Mayıs'ta saat 17.30 itibariyle yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir. Durumu kritik olarak seyretmektedir” dedi. Özkan, hastanın durumuyla ilgili ileriki dönemlerde açıklama yapılacağını bildirdi.

"DURUMU KRİTİK"

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın yoğun bakım ünitesindeki tedavisine devam edildiğini ancak durumun kritik olduğunu bildirdi. Ramazanoğlu yaptığı açıklamada, bazı yayın organlarında Kavdır'ın hayatını kaybettiğine yönelik haberlerin yer aldığını ancak bu bilginin doğru olmadığını söyledi.
Kavdır'ın bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiğini kaydeden Ramazanoğlu, “Yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini sürdürüyor ancak durumu kritik” dedi.
"HOCAYA BACAĞI NAKLETMEYELİM DİYE YALVARDIK"
Akdeniz Üniversitesi'nde çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın babası İbrahim Kavdır, “Hocaya 'bu bacağı nakletmeyelim' dedik, adeta yalvardık” dedi.
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Atilla Kavdır'ın babası İbrahim Kavdır, yaptığı açıklamada, oğlunun hastaneden taburcu olduktan sonra böbreklerde enfeksiyon olduğu gerekçesiyle yeniden yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındığını belirtti.
Oğlunun vücudunun, bacak naklini kaldıramadığını savunan Kavdır, “Hocaya 'bu bacağı nakletmeyelim' dedik, adeta yalvardık. Hoca ısrar etti. Bacağı taktıktan 5-6 saat sonra bacak tutmayınca da '40 dakikada alırım' dedi. Ama ameliyat 6 saat sürdü. 250-300 ünite kan verince böbrekleri iflas etti. Çocuk nöbete girdi, sara tutmaya başladı” dedi.
Hastaneden kendilerine oğlunun öldüğü yönünde bilgi geldiğini anlatan baba Kavdır, “Eşimin kardeşi hastaneye gitti, fişini çekmişler, öldüğünü söylemişler. Biz de yarın Varsak Mezarlığı'nda toprağa vermek için hazırlıklara başladık” dedi.
Sinir krizi geçiren Atilla Kavdır'ın annesi, eşi, kızı ve yakınları mahalle sakinleri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
“Atilla Kavdır'ın öldüğü” yönündeki iddia üzerine evinde ağıtlar yakılırken, komşulardan biri Kavdır'ın ailesini “Kavdır ölmemiş, nabzı atıyormuş, ağlamayın” diye teselli etti. Bunun üzerine Kavdır'ın, Kepez ilçesindeki Varsak Altıayak Mahallesi'nde bulunan evinde endişeli bekleyiş başladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER