Çubukçu'dan yanıt!

Eski ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın 'Korkumdan konuşamadım' sözlerine yanıt gecikmedi

Çubukçu'dan yanıt!

Eski ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın 'Korkumdan konuşamadım' sözlerini 'Çok vahim' diye değerlendirdi

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, dün gazetecilerin YGS ile ilgili sorularını cevapladı. “YGS’de şifreleme veya birilerinin kayrılmasının sözkonusu olmadığını” söyledi. Çubukçu, eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın ‘8 aydır korkumdan konuşamıyorum’ sözlerine de cevap verdi: “Milli Eğitim Bakanı olarak 2 yıl süreyle çalıştığım Yarımağan ile hiçbir şekilde telefon ile görüşmediğim. Sadece KPSS’de yaşanan hadiseden dolayı aradım. Aradığımda, ’bu iddialar çok ciddi, bu konuda hangi hususlar var ise hızla sonuçlandırın’ dedim. Eski başkanın açıklamaları çok vahim ve yakışıksız. Bu olaydan siyasi sonuç çıkarmak insafsızlık...”

Yarımağan’dan Çubukçu’ya jet yanıt

Yarımağan’ın Çubukçu’ya yanıtı ise gecikmedi. Yarımağan, açıklamaları için ‘yakışıksız’ diyen Bakan Çubukçu’ya ‘’Ben sadece gerçekleri söyledim’’ yanıtını verdi.

YARIMAĞAN NE DEMİŞTİ?

Dün Hürriyet gazetesine konuşan Yarımağan, şifre iddialarıyla ilgili değerlendirme yaparken “Neden hiçbir üniversiteden, uzmanlardan çıt çıkmıyor, hiçbir bilim adamı görüş belirtemiyor? En dinamik beyinler konuşamıyor, ses çıkaramıyor. Tartışılmıyor. Bu ülkemiz adına çok olumsuz bir durum. Türkiye korku imparatorluğu haline geldi. Ben de görevden ayrıldıktan sonra aylarca konuşmaya çekindim ve korktum” demişti.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER