DANIŞTAY BAŞKANI SEÇİLDİ

Hüseyin Karakullukçu'nun, 15 Haziran'da, yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Danıştay Başkanlığı için yapılan seçimler sonuçlandı. Danıştay Başkanlığına Zerrin Güngör seçildi.

DANIŞTAY BAŞKANI SEÇİLDİSeçimlerin öğleden sonraki oturumunda, tek aday olan Güngör, üyelerin 80'inin oyunu alarak Danıştay Başkanı oldu. 

Üyeler, Danıştay Başkanı seçilmesinin ardından, Güngör ile tek tek tokalaşak tebriklerini iletti. 

Güngör, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Genel Kurulu'muzun sevgili üyelerine, kıymetli meslektaşlarıma güven ve destekleri için çok teşekkür ediyorum. Kurumumuz için ülkemiz için milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi. ZERRİN GÜNGÖR KİMDİR?

Zerrin Güngör, 20 Mart 1955'te Kırşehir'de doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1976 yılında mezun olan Güngör, Maliye Bakanlığı Vergiler Temyiz Komisyonu Raportörlüğü, Bolu ve Ankara Vergi Mahkemesi Üyeliği görevlerinde bulundu.

Güngör, 1985 yılında Danıştay Tetkik Hakimi, 1999'da Danıştay Savcılığına atandı. Danıştay Üyeliğine 12 Haziran 2008'de seçilen Güngör, 12 Haziran 2012'den bu yana Danıştay Başkanvekilliği görevini yürütüyor. Zerrin Güngör, evli ve iki çocuk annesi.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı Olur
Hayırlı Olur - 10 yıl Önce

İnşaallah zulme va zalimlere karşı dayanağımız olursunuz.

SIRADAKİ HABER