DEMOKRATİK AÇILIM PAZARLIĞI KAN DÖKMEYE DEVAM EDİYOR... TERÖRÜ KINIYORUZ

Dün Bitlis’te 5’i polis, aralarında 1 çocuğun da bulunduğu 3’ü sivil 8 kişi teröre kurban giderken, gece saatlerinde de teröristlerce çok sayıda yere yapılan silahlı saldırılar sonucunda Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 26 güvenlik görevlisi şehit düştü, 22’den fazla güvenlik görevlisi de yaralandı.

DEMOKRATİK AÇILIM PAZARLIĞI KAN DÖKMEYE DEVAM EDİYOR... TERÖRÜ KINIYORUZ

 

Bölücü terör örgütü her geçen gün eylemlerini bir öncekinden daha vahşice ve kuralsızca gerçekleştirmektedir. Terörü kendilerine araç edinenler, siyasal iktidarın tavizkar tavrından ve gevşek tutumundan da güç alarak, ırkçı ve bölücü açılımlarını kan üstüne kan dökerek gerçekleştirmeye çalışmaktalar. Bütün bunlar yaşanırken siyasal iktidarın geç gelen açıklamaları ve boş sözleri, terörü ortadan kaldırmaya yönelik adımların atılıp atılmadığı konusundaki şüphelerimizi artırmaktadır.

 

Bugün bağımsızlığımız ve egemenliğimiz çökertilmiş; milletimizin birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altına girmiştir. Milletimiz bu süreçte bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütü hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle demokratik açılım adı altında hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütü bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Türk Milleti bu oyuna asla düşmeyecektir.

 

Siyasal iktidar terörün çözümünde ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, devlet politikaları üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. Unutulmasın ki, teröre destek veren ve göz yumanlar, en az uygulayıcıları kadar suçludurlar. Ülkemizi yönetenleri, gelişmeler karşısında tavizsiz ve net tavır göstermeye, bu alçakça saldırıları düzenleyenlere cesaret vermekten sakınmaya davet ediyoruz.

 

Eğitim-İş olarak; hain terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz. Şehitlerimize tanrıdan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

 

 

                        Veli DEMİR

                        Genel Başkan
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER