DIŞ BAĞLANTI VAR MI?

Erdoğan'dan 'Taksim Olayları' açıklaması

DIŞ BAĞLANTI VAR MI?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin Taksim'deki olaylarla ilgili bir soru üzerine “Gazeteci olarak siz ne mesajı aldınız? 5 gündür olan olayların mesajı bu mudur?” diye sordu.

Başbakan Erdoğan, Taksim Olaylarıyla ilgili, "Saf temiz, sosyal medyadan aldıkları bilgiler neticesinde oraya katılanları şöyle ayırırsak, bunun dışında, aşırı uçların, organize ettiği böyle bir eyleme maalesef katılma durumunda olanlar var." dedi.

DIŞ BAĞLANTI VAR MI?

Başbakan Erdoğan, Taksim olaylarının dış bağlantılarıyla ilgili, "Bu olaylarla ilgili istihbarat teşkilatımız çalışmalarını yapıyor. Ama bunların kalkıp 'şurdan burdan' diye diye isimlerini ifşa etmemize gerek yok. Ama onların yetkilileriyle ilgilileriyle bunların görüşmelerini tabii ki yapacağız. Hatta hatta gerekirse hesaplaşmasını da yapacağız. Yani bu konuda kararlılığımız var. Ortada görünen bazı gerçekler var. Bize itidal tavsiye edenler, önce kendileri itidal çizgisine gelsinler" dedi.

REKLAM ŞANTAJI

Başbakan Erdoğan, yabancı menşeili ve Türkiye'den de bazı firmaların, televizyonlara ve gazetelere verdiği reklamları, rezervasyonları iptal etmesini nasıl değerlendirdiğinin sorulmasını üzerine, "Bunu kesinlikle doğru bulmuyorum. Arkadaşlarım konuyla ilgili olarak gerekli ilişkileri kurmak suretiyle, buna yönelik adımları atacaklardır. Yerli ve yabancı firmalar bunu, bu olaylarla bağlantılı olarak yapıyorlarsa, bunun bedelini onlar da çok ağır olarak öderler. Onlar bunu bu şekliyle yapıyorlarsa ki biz bunu, şu anda hükümetimize yönelik, Türkiye Cumhuriyeti'nin dünyada toplamakta olduğu şu andaki gayet güzel gelişmelere yönelik bir ideolojik ambargo olarak görürüz ve bununla ilgili de gerekli müdahaleleri yaparız. Çünkü bu şirketler, bu firmalar bu ülkede bizden her zaman ileri derecede destek görmüşlerdir ve bu ülkeyi onlar yönetmeyeceklerdir. Bu ülkeyi biz yöneteceğiz" dedi.

BORSADA DÜŞÜŞ

Başbakan Erdoğan’a borsadaki düşüşün Taksim olayları ile ilgili olup olmadığı soruldu.

Başbakan Erdoğan, "Borsa iner-çıkar, her zaman istikrarlı çizgi takip etmez. Borsanın nereden nereye geldiği görmek gerekir. Biz iktidara geldiğimizde 11 bin lira civarındaydı, bügün ise 90 bini görmüştür’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
sayın başbakan 2001
sayın başbakan 2001 - 9 yıl Önce

sayın başbakan bu krizi iyi yönetemediniz laz inadınız tuttu bugün %14 kaybettik boş konuşmalarla tırmandırdığınız krize hala inatla benzin döküyorsunuz gidin afrikaya orada 1 ay kalın sonra gelir avm yaparsınız rezidansı da kime verirseniz verin

yeliz soylu
yeliz soylu - 9 yıl Önce

Başbakana tamamen katiliyorum..tam destek veriyorum...Turkiyenin her acidan refaha ulasmasi birilerinin isine gelmiyor...Darbeci zihniyetler bu basariyi hazmedememistir..cunku kendilerinde Ülke yonetme zeka ve potansiyeli yokk..onlar ancak tarihte ornekleri mevcut zorla yonetimi ele gecirirler..Ülke sevgisi de yok bunlarda..bunlar uloeye hep zarar ziyan..bunlar Recep Tayyip ERDOĞANın sahsina degil İslama dusman Osmanlıya dusman....Ama hic heveslenmesinler bizler basbakaninizi yedirmeyiz onlara..Rabbim de musaade etmiyecektir..Din dusmanlari icin yasasin cehennem..

SIRADAKİ HABER