DÖRT İLDE OKULLAR KAR NEDENİYLE TATİL

Yoğun kar yağışının etkili olduğu, Kars, Erzincan, Ağrı ve Bayburt'ta ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili bir gün uzatıldı.

DÖRT İLDE OKULLAR KAR NEDENİYLE TATİL
Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk hava nedeniyle 4 ilde yarıyıl tatili uzatıldı. İşte o iller:
KARS
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Kars'ta ilk ve orta dereceli okullar yarın için tatil edildi. Valilik, dün gece başlayan ve yoğun devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın il genelinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engellilerin de yine 1 gün izinli sayılacağını açıkladı.
ERZİNCAN
Yooğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzincan'ın Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinde ikinci yarıyılın başlangıcı olan 8 Şubat Pazartesi günü eğitime bir gün ara verildi. Refahiye İlçesinde ise sadece taşımalı eğitim tatil edildi.
AĞRI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ağrı'da ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Valilik, kent merkezi ve ilçelerde dün geceden itibaren başlayan ve yoğun devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın il genelinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarndada çalışan hamile ve engellilerin de yine 1 gün izinli sayılacağını açıkladı.
BAYBURT
Kentte dün gece etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapandı, okullarda eğitimin bir gün geç başlaması kararı alındı. Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde çok sayıda köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Valilikten yapılan açıklamaya göre, yarıyıl tatilinin ardından yarın başlaması gereken eğitime kar yağışı nedeniyle 1 gün ara verildi.
İl genelindeki kurumlarda görev yapan engellit ve hamile personel de 1 gün izinli sayılacak.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER