Eğitime kar tatili

Yoğun kar yağışı bazı illerde okullara tatil getirdi. İlk ve orta dereceli okullar Konya'da 2 gün tatil edildi. Karaman ve Bursa'da da eğitime bugün ara verildi.

Eğitime kar tatili
Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya'da ilk ve orta dereceli okullar bugün ve yarın tatil edildi.

Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa'da ilk ve orta öğretime 1 gün ara, kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engellilere de bir gün idari izin verilmiştir'' denildi.

Yaşanan yoğun kar yağışının devamı halinde eğitime yarın da ara verilebileceğini belirten yetkililer, zorunlu kalmadıkça dışarı çıkılmamasını istedi.


Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Sungurlu ilçesinde de bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildi.

Bilecik'in Pazaryeri ile Düzce'nin 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Pazaryeri Kaymakamlığı, merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararı aldı.

Bilecik'te taşımalı eğitim veren okullarda da eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Düzce'de de valilik, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER