Emekli-Sen'den imza kampanyası

DİSK Emekli-Sen, "2002 ve 2006 yıllarında emeklilere yapılan eksik ödemelerin mahkemelere gerek kalmadan yapılması" talebiyle bugün (2 Nisan) bir imza kampanyası başlattı.

Emekli-Sen'den imza kampanyası
Emekli-Sen, imza kampanyasını Ankara Kızılay’da yaptığı bir basın açıklamasıyla duyurdu. Basın açıklamasını okuyan Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, AKP uygulamalarının milyonlarca emekliyi mağdur ettiğini belirterek, kazanılan mahkeme kararlarına rağmen SSK ve Bağkur emeklilerine TÜFE alacaklarının ödenmediğini, kamu çalışanlarına verilen ek ödemelerin Emekli Sandığı emeklilerine verilmediğini söyledi.

4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 890 lira olduğuna dikkat çeken Beysülen, emeklilerin yüzde 80'inin açlık sınırının altında yaşadığını ifade etti. Beysülen, 2002 ve 2006 yıllarında SSK ve Bağkur emeklilerine eksik ödeme yapılması nedeniyle her emeklinin SGK'dan 2 bin lira alacaklı olduğu söyledi.

İmza kampanyasının 15 gün süreceğini belirten Beysülen, AKP hükümetine seslenerek eksik ödeme yaparak emeklilerin mağdur edildiğini; tüm emeklilerin bu ödemeyi talep etmesi için tek tek mahkemeye başvurmasının emeklileri bir daha mağdur edeceğini söyledi. Beysülen açıklamasını şu şekilde bitirdi:

"Yapmanız gereken en doğru şey, yıllarını bu ülkeye hizmet etmeye vermiş olan milyonlarca emekli ile hak sahibinin dava açmasına gerek bırakmadan emeklilerin bu hakkını bir an önce ödemektir.Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER