Enver Demir "Bu sorular cevap bekliyor!"

MHP İSTANBUL 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ENVER DEMİR’İN BASIN AÇIKLAMASI

Enver Demir "Bu sorular cevap bekliyor!"
ÖSYM Başkanı kameraların karşısında, görünürde onlarca gazetecinin ama aslında milyonlarca Türk vatandaşının gözünün içine baka baka YGS’de şifre skandalı falan yaşanmadı, sınav gayet şeffaftır dedi.

Konuştu,anlattı,izah etmeye çalıştı. Basından takip ettik ki, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ikna etmeyi de başarmış. Ama doğrusunu isterseniz beni ikna edemedi. Aklımda uçuşan onlarca soru var ve ÖSYM Başkanı bu soruların hiçbirine cevap veremedi.
 
Örneğin;
          
* Madem YGS’de şifre skandalı yaşanmadı, neden basına verilen nüshada böyle bir şifre var?
         
* Bütün  adaylara ayrı ayrı soru kitapçığı dağıtılmış, her birinden birer tane  1.7 milyon ayrı kitapçık hangi matbaada basılır? Hadi diyelim basıldı, hepsine ayrı ayrı cevap anahtarını nasıl yaptınız? Daha da önemlisi bu zahmete neden girdiniz?

* Bütün kitapçıkları internette yayınlayacağız diyorsunuz, 1.7 milyon kitapçığı kim nasıl inceleyecek?

*İnternette yayınlayacağınız soru kitapçıklarında şifreli olanların  değiştirilmediğini  nerden bileceğiz?  Şifrelemeyi kullanan adayın, hayır internette yayınlanan kitapçık benim kitapçığım değildi demesini mi bekleyeceğiz ?

 
Bu sorular hala cevap bekliyor.  Üstelik sınava giren 1.7 milyon adayın bir çoğu da şifre skandalını mantıklı buldu ve hakkının yendiğini düşünüyor. Böyle bir şüphe bundan böyle ÖSYM tarafından yapılacak tüm sınavları da şaibeli hale getirecek. Bu nedenle sınavın iptali daha makül bir yol olarak karşımızda duruyor.

Belki sınav takvimi biraz aksar, belki bu yıl tercihler ve kayıtlar birkaç hafta geç yapılır ama en azından herkesin kafası rahat eder. Unutmayalım ki, ÖSYM Başkanı, Milli Eğitim Bakanı hatta Hükümet bile bu şüphenin altından kalkamaz!


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan Yazıcı
Gökhan Yazıcı - 10 yıl Önce

Bu soruların cevabını vermek çok zor..Haliyle bu işin içinden çıkmakta.Burada yapıması gereken tek şey bütün soru kitapçılarını tek tek tarafsız uzmanlarca inceleyip cevap kağıtları ile karşılaştırmaktır.Matematik soruları bu anlamda gerçekçi çözümler verecektir.Çünkü matematik soruları kitapçık üzerinde karalama yapılmadan çözülemez.Haliyle öğrenci matematik netleri iyi ve karalamadan bu cevapları vermiş se bunun başka bir açıklaması olamayacaktır.Bu da bize durumu özetleyecektir.

Adem Merter
Adem Merter - 10 yıl Önce

Polislik sınavındaki kopya işini nasıl örttülerse,KPSS'yi nasıl hallettilerse bunu da o şekilde çözecekleridir.Pislikleri halının altına süpür görünmesin yöntemi..

laf laf laf
laf laf laf - 10 yıl Önce

bunların sadece bildigi laf ve bu kuru laflara kanan insanlara sesleniyorum ey türk halkı..BU VATAN O KADAR KOLAY ALINMADI Kİ VERİLSİN BİR TORBA KÖMÜRE BİR BULASIK MAKİNESİNE.ÖYLEMİ ÖYLE DEGİLSE NE BNM SENİN ONUN HERKEZİN CEDDİ BU TOPRAKLARDA YATIYO BUNU BİLMEYENİN ZATEN CEDDİ OLMAYAN OLANDA TÜRK OLMAYANDIR BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN TÜRK EVLATLARI OLDUKÇA GÖRÜŞ VE İDEOLOJİMİMİZDEN ÖDÜN VERMEYECEK VE SONUNA KADAR DİRENECEGİZ.. NEMUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU ÜLKÜCÜYÜM DİYENE...

mdisbudak
mdisbudak - 10 yıl Önce

Yine kötü kokular geliyor..Bu kaçıncı tarümar,geçemiştekiler temizlenmedi ki..Bu saatten sonra kim, neye güvenecek? Birileri çıkıp bu soruları cevaplasın da kılıfı bari görelim.MİNARE NE KADAR BÜYÜK?

SIRADAKİ HABER