ENVER DEMİR DEN ANLAMLI MESAJ

18 Mart ta Kan Bağışı Kampanyasına Katıldı.

ENVER  DEMİR DEN ANLAMLI MESAJ
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Enver DEMİR, Güngören Gaziler İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen “18 Mart’ta kan ver hayat kurtar” kan bağışı kampanyasına katılarak kan verdi. “250 bin Şehit, 250 ünite kan” sloganıyla başlatılan kampanyaya Enver DEMİR de destek verdi.
       
Kan bağışının ardından basın mensuplarının Enver DEMİR’e,  18 Mart Şehitleri Anma günü ile ilgili sorularına ise şöyle yanıt verdi.
       
“Toplumsal hafıza dediğimiz olgu; yalnızca bir olayın tarihini, bir savaşın taraflarını, bir antlaşmanın metinlerini hatırlamak mıdır? Yoksa olayın bütün yönlerini değerlendirebilip, günümüz olaylarıyla karşılaştırabilmek mi?
       
Bugün 18 Mart 2011 Şanlı Çanakkale Zaferinin 97. Yıldönümü.  Aynı zamanda Şehitleri Anma günü. Yalnızca Çanakkale zaferinde değil,Büyük Taaruzda,İnönü savaşlarında,Kurtuluş savaşında bu memleketin bekası için canını seve seve feda eden yiğitlerin günü. Şehadet şerbetini içmek için adeta sıraya girenlerin günü.
        
Peki, Bugün 18 Mart’ta 97 yıl öncesini andıran hiç mi olgu yok etrafımızda?  Toplar, tüfekler, donanmalar yok belki ama tehdit,tehlike de mi yok?  İşte bunu sorgulayıp algılayabilirse toplumsal hafıza işte o zaman bir işe yarar bence.
        
O gün, Çanakkale’yi geçmek isteyenlerin nihai hedefi neydi? Bugün Büyük Ortadoğu projesinin amacı ne? Türkiye’nin dünya üzerindeki önemli konumu,dünyayı yönetmek isteyenlerin iştahını kabartan Ortadoğu coğrafyası üzerindeki saygınlığı, büyüyüp “süper” güç haline gelmememiz için sürekli uğraştığımız terör belası, 12 Mil sorunu,Kıbrıs problemi vesaire... Bunlar hep 18 Mart 1914 mantığı ile kurgulanmış sorunlar değil mi?
        
O gün toplarıyla,tüfekleriyle gelip,geldikleri gibi gidenler, bugün bazen AB kisvesi altında bazen Büyük Orta Doğu Projesi adı altında hep aynı amaca hizmet etmiyor mu?
         
Çanakkale’yi haritada bile gösteremeyen Anzakları karşımıza çıkaranlar ile Osmanlının Millet-i Sadıka (sadık Millet) dediği Ermenileri bizimle karşı karşıya getirenler,  Bin yıllık Kürt-Türk kardeşliğini bozmaya çalışanlar farklı güçler olabilir mi?
        
Şehitlerimizi gerçekten anmak,ruhlarını bir kez daha şaad etmek için 18 Mart tarihi hatırlamak yeterli mi sizce? Bu topraklar için boşu boşuna can vermediklerini göstermek için bir Fatiha okumak  kafi mi? Yoksa o günü anlamak,bugünle kıyaslamak gerekmez mi?
        
Bu vesile ile Aziz şehitleşimizi bir kez daha yad ediyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şadolsun.

                                                                                                        Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER