ENVER DEMİR HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ

YAŞLILAR HAFTASINDA HUZUREVİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

ENVER DEMİR HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Enver DEMİR, 18-24 Mart  tarihleri arasında kutlanan yaşlılar haftası nedeniyle Yeşilköy Huzurevini ziyaret  etti.

Huzurevi sakinleriyle uzun süre sohbet eden Demir, onların sorunlarını dinledi. Huzurevine ziyaretçi sayısının az olduğundan yakınan huzurevi sakinleri Enver DEMİR’e çıktığı yolda da başarılar dilediler.

Huzurevi sakinlerinin ellerini öpen ve hayır dualarını alan Enver DEMİR, yaşlılarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Huzurevi sakinleri çekilen fotoğrafların kendilerine de gönderilmesini istediler. Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan DEMİR,  Türkiye’de yaşlı nüfusun ne kadar olduğunu araştırdınız mı? Onlar için bir projeniz var mı? Sorusuna, “Türkiye'de şu anda yüzde 8.6 olan yaşlı nüfus oranının 2030 yılanda yüzde 15'e ulaşacağını belirten uzmanlar, "Yaşlılarla ilgili politikalar şimdiden belirlenmeli.Yapılan bir araştırma,Türkiye'de yaşlı nüfus ile ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Yaşlılığın bir sorun olarak görülmediği ülkemizde, 2030'lu yıllarda Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 15'i yaşlı olacak. "Dünyada 629 milyon olan 60 ve daha yukarı yaşlı nüfusun, 2050'de yüzde 14'e ulaşacağı öngörülürken Türkiye'deyse bu orana 2030'da ulaşılması bekleniyor. Dedi
           
Ülkemizde halen 3.2 milyon yaşlı kırsal alanda, 2.5 milyon yaşlıysa kentlerde yaşıyor. Hızlı göç nedeniyle kırsal kesim  hızla yaşlanıyor. Milletvekili olmam halinde başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin hemen her ilinde yeni Huzurevleri açılmasını destekleyeceğim diyen Enver DEMİR bu konuda özel sektörün de teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
           
Özel sektörün teşvik edilmesi durumunda,  Ülkemizde son yıllarda artan lüks özel hastaneler gibi lüks huzurevlerinin de kurulabileceğini ve sosyal güvenliği,emekliliği olan her yaşlının bu huzurevlerinden yararlanabilmesi için bir çalışma yapılabileceğini söyledi.Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER