GENÇ ÖĞRETMEN İÇİN EMNİYET ALARMDA

Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, okul çıkışı darbedilen kadın öğretmene gerçekleştirilen saldırının failleri ile ilgili olarak, “Kanıt olabilecek bütün mevzuları bir araya getirip bunları bir havuzda topluyoruz. Olayın üzerine şiddetle gidiyoruz” dedi.

GENÇ ÖĞRETMEN İÇİN EMNİYET ALARMDA

Yıldız, öğretmen A.'nın okul çıkışı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce darbedilmesiyle ilgili olarak yapılan araştırmanın devam ettiğini söyledi.    

İlçede olay yeri inceleme ve kriminal çalışmalarının yapıldığını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:  

“İlk duyduğumuz andan itibaren ilçede çok ciddi tedbirler aldık. Olayın üzerine gittik. İz ve kanıt olabilecek bütün mevzuları bir araya getirip, bunları bir havuzda topluyoruz. Olayın üzerine şiddetle gidiyoruz. Bu konudaki hiçbir detayı ihmal etmiyoruz. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü olay yerinde geniş çaplı inceleme yaptı. Elbiseler üzerinde her türlü iz ve kanıtı araştırdık. Kan ve saç delillerinde ince ince detaylara indik. Kızımızın bir çantası var. Çantası çalınmış durumda. Onu tespit etmeye çalışıyoruz. Cep telefonu var o da alınmış. Kriminal çalışmaları olarak şu an için yapabileceğimiz tespitlerin bir kısmını burada yaptık.”

GÖRÜŞÜNE BAŞVURULUYOR

Ankara'dan gelecek olan kriminal raporuyla soruşturmanın çok yönlü süreceğini dile getiren Yıldız, şöyle devam etti:

“Delil ve malzemelerin bir kısmını Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarına gönderdik. Delillerle alakalı gelecek olan raporu bekliyoruz. Asayiş müdürümüz olayın mahallinde çalışma yapıyor. Şüpheliler üzerinde çalışmalarımız da sürüyor. Fakat şu an için net bir şeyi söylemek mümkün değil. Evladımız ciddi bir travma yaşamış. Beyin kanaması yaşadı. Ameliyata alındı. Bilinci kapanmıştı. Ameliyat sonrası tekrar kendine geldi. Kendisini incitmeden, yormadan, görgüsüne, bilgisine ve müşahedesine müracaat ediyoruz. Ben önümüzdeki günlerde olumlu neticeler alınacağı kanaatindeyim. Bütün gücümüz ve kuvvetimizle çalışıyoruz.”

OLAY

Erzurum'da, 6 Nisan'da, öğretmen A., okul çıkışı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce başına taş vurularak darbedilmiş, olayın ardından Devlet Hastanesine kaldırılmış, burada yapılan müdahalenin ardından başka hastaneye sevk edilmişti. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve ameliyata alınan öğretmenin hayati tehlikeyi atlattığı bildirilmişti.

 Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER