GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE AÇIĞA ALINAN POLİS KONUŞTU

İzmir'de genç kız tartaklayan polis: Hiç hatırlamıyorum!İzmir'de bir genç kızın saçını çeken ve uyguladığı orantısız güç nedeniyle açığa alınan çevik kuvvet polisi, müfettişlerin olay anına ilişkin fotoğraf göstermesi üzerine, "Bu ben miyim?" dedi

GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE AÇIĞA ALINAN POLİS KONUŞTU

 Parkı eylemlerinin ilk
günlerinde 2 Haziran günü İzmir Kordon’da 3 çevik kuvvet polisinin gençlere yönelik müdahalesi hafızalara kazındı. Deniz kenarında oturan gençleri, coplayıp bir genç kızın saçını çeken polisler hakkında, görüntülerin yayınlamasından birkaç gün sonra soruşturma başlatılmıştı.

AÇIĞA ALINDILAR

Milliyet'ten Erdal Kılınç'ın haberine göre, kimlikleri kask numaralarından belirlenen polislerin orantısız güç kullanımına ilişkin soruşturmayı İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın talebiyle şehre gelen Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri yürüttü. Görüntülere yansıyan 3 polisin açığa alınmasına karar verilen soruşturma esnasında çevik kuvvet personellerinin ifadelerine başvuran müfettişlerlerle güvenlik güçleri arasında ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi.


BU BEN MİYİM?

Müfettişler, ifade esnasında gazetelere ve televizyonlara yansıyan saç çekme görüntülerini göstererek, bu müdahaleyi yapan polise olayın nasıl geliştiğini sordular. Sahilde oturan genç kızın saçını çeken polis ise fotoğrafı görür görmez, “Bu ben miyim? O anı hatırlamıyorum” tepkisini verdiği belirtildi. İfade sırasında oldukça üzgün olduğunu ifade eden ve saç çekme eyleminden dolayı da pişman olduğu belirten polisin, savunmasında da, “20 saat boyunca uykusuz, ayakta ve görev başındaydım. Bu yaşananları hatırlamıyorum bile” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER