HAC KONTENJANLARINDA DEĞİŞİKLİK...

Diyanet'ten Hac Kontenjanı Açıklaması

HAC KONTENJANLARINDA DEĞİŞİKLİK...
Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez, Suudi Arabistan hükümeti tarafından Kabe'nin etrafındaki inşaattan dolayı düşürülen hac kotasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 

Yozgatlı Hayırsever İş adamı Bilal Şahin tarafından yaptırılan bin 500 kişilik cami açılışı ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Yozgat'a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez, di. ilk olarak valiliği ziyaret etti.

Ramazan'ın millete ve İslam alemine huzur barış getirmesi dileğinde bulunan Görmez, "Her sene bir konu işliyoruz Ramazan'da bu seneki konumuz helal kazan helal lokma inşallah açılışta da üzerinde duracağım. Ramazan bizi değiştirsin biz Ramazanı değiştirmeyelim diyoruz. Zaten her sene gelir Ramazan ve vatan sathını mabede dönüştürür. Bütün dünyayı adeta bir ibadethaneye dönüştürür inşallah bu sene de hepimizde yüreklerimizde değişimler göstererek geride çok güzel rahmet ve bereket bırakarak ülkemizi terk eder." dedi.

Hac kontenjanları konusunda görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Görmez, "Suudi Arabistan hükümeti Kabe'nin etrafındaki inşaattan dolayı ani bir kararla her ülkeye tanığı hac kotasının yüzde 20'sini bu sene alamayacağını söyledi ancak bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde netleşecek. Lütfen hiç bir kardeşimiz üzülmesin. Biz zaten onları bir sene sonra hiçbir şey değiştirmeden onların o haklarını zayi olmasına izin vermeyiz. Yani, sadece bir sene ertelemiş oluyor bazı kardeşlerimiz için." diye konuştu.

-
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER