HAKAN ŞÜKÜR'ÜN MİLYONLUK HOBİSİ

Hakan Şükür'ün, "hobi" olarak tanımladığı yorumculuktan kazandığı para, vekil maaşını 13'e katladı.

HAKAN ŞÜKÜR'ÜN MİLYONLUK HOBİSİ

 Hakan Şükür'ün, "hobi" olarak tanımladığı yorumculuktan kazandığı para, vekil maaşını 13'e katladı.

Yorumculuğu hobi olarak yaptığını ve bunun bir ticari amacı bulunmadığını açıklayan AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün söz konusu hobisinden kazandığı aylık, milletvekili maaşını 13'e katladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, tartışma konusu olan futbol yorumculuğu yapmasıyla ilgili olarak, "En iyi bildiğim işi hobi olarak, zevk olarak yapıyorum. Başka bir ticari kaynağım yok" açıklamasını yaptı.

HOBİSİNDEN AYLIK 150 BİN LİRA KAZANACAK

Gazeteport'un haberine göre, yıllarca Galatasaray'ın en fazla kazanan futbolcularından biri olan Hakan Şükür'ün, Lig TV'yle aylık 150 bin liraya el sıkıştığı öğrenildi. 5 ay yorumculuk yapacak olan Şükür, 'hobim' dediği yorumculuktan sezon sonuna kadar 750 bin lira kazanacak.

VEKİL MAAŞINI 13 KATLAYACAK

Milletvekili maaşının 11 bin 500 lira olduğu düşünüldüğünde, Hakan Şükür'ün hobisinden kazandığı aylık, maaşını 13'e katlayacak.

4 YIL TBMM'DEN MAAŞ ALSA BİLE YETMİYOR

4 yıl süreyle milletvekilliği yapacak Hakan Şükür'ün, bu sürede alacağı maaşın toplamı 552 bin lira olacak. Bu rakam bile, Hakan Şükür'ün Lig TV'den 5 ay için alacağı 'yorumculuk' ücretinin altında kalacak.

Hiçbir milletvekilinin görev yaptığı süre boyunca gerek kamudan gerekse de özel sektörden gelir elde edemeyeceği düşünüldüğünde, Hakan Şükür 'hobisinden' hatırı sayılır bir para kazanacak.

ÖNCE FASTFOOD SONRA ENERJİ YATIRIMLARI YAPMIŞTI

Hakan Şükür, futbolu bıraktıktan sonra iş hayatına atılmış, şu an Şike Davası kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan teknik direktör Bülent Uygun ile birlikte gıda sektörüne girerek, Ankara'da fast food restoranı açmıştı.

Fast food restoranının ardından da pek çok dev şirketin gözünü diktiği enerji sektörüne giren Şükür, yenilenebilir enerji alanında yatırıma başlamıştı.

Bu arada 2002 yılında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonda Hakan Şükür'ün parasıyla kendi adına borsada işlemler yapan Gökhan Şükür gözaltına alınmış, yapılan yargılama sonunda 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

CİHAN

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER