HAKKARİ'DE HAİN SALDIRI: 5 ŞEHİT

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristler yol kontrolü yapan askerlere saldırı düzenledi. Saldırıda 5 asker şehit olurken 8 asker de yaralandı.

HAKKARİ'DE HAİN SALDIRI: 5 ŞEHİT
Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki Doğanlı bölgesinde yol kontrolü yapan askerlere, PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere 5 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı. 
Hakkari - Çukurca karayolu Doğanlı bölgesinde bugün saat 19.00 sıralarında yol kontrolü yapan askerlere PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Açılan ilk ateşte, ilk belirlemelere göre 5 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı. Çatışmanın ardından bölgeye karadan takviye birliklerlerla çok sayıda ambulans, havadan da kobra helikopterler sevk edildi. 
 
Yaralı askerler, ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.Doğanlı ve Sine bölgelerinde çatışmaların yer yer devam ettiği belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada,
"29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında, Hakkari/Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 8 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca çatışma esnasında bir silah arkadaşımız ile irtibatımız kesilmiş olup arama faaliyeti ve bölgede bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir" denildi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER