HER OKULA BİR POLİS VE AMİR GÖREVLENDİRİLDİ

Aksaray'da, Çocuklarımıza Güvenli Gelecek Projesi kapsamında emniyet, her okula bir polis ve amir tayin etti.

HER OKULA BİR POLİS VE AMİR GÖREVLENDİRİLDİ
Eğitim alanında geniş çaplı güvenlik önlemleri alan emniyet, başlattığı Güvenli Okul Projesi kapsamında her okula bir polis memuru ve amir tayin etti. Yeni kurulan Narkotim ile okul önlerinde güvenlik önlemlerini artıran polis, öğrencileri ve okul dışında bulunan şahıslara özellikle uyuşturucu madde konusunda geçit vermiyor. Sabah erken saatlerde ilk ders saati ile tüm okulların önünde görev alan Narkotim ve Asayiş ekipleri, akşam okul çıkışına kadar okulların önünden ayrılmıyor. Şüpheli görülen şahıs ve öğrenciler didik didik aranıyor.

Narkotimler Geçit Vermiyor
Alınan geniş güvenlik önlemleri çerçevesinde dört ay önce narkotimi kuran İl Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin uyuşturucu batağına bulaşmaması için okul önlerinde görev alıyor. Uyuşturucu tacirlerine yönelik teknik ve fiziksel takip yapan Narkotim ekibi, okullara yayılabilecek uyuşturucu madde konusunda geçit vermiyor. Şüpheli şahısları takibe alan Narkotimler, bugüne kadar yapılan takip ve araştırmalarda 44 gram eroin, 329 gram esrar, 45 gram sentetik uyuşturucu madde ve 116 uyuşturucu hap ele geçirdi, 84 sokak satıcısını yakaladı. Haklarında soruşturma başlatılan 84 şüpheliden 82’si serbest kalırken, 2’si tutuklanarak cezaevine kondu.

Okul Çevresinde Gezenlere  189 Tl Para Cezası
32 İlk, 24 Orta, 10 ilk ve orta ve 3 lise olmak üzere toplam merkezde bulunan 69 okul önünde aralıksız çalışma yapan polis, okul harici olup okul çevresinde bulunan şahıslara yönelikte çalışma yapıyor. Öğrenci olmadığı halde okul önlerinde uzun süre bulunan ve öğrencilere rahatsızlık veren şahıslara yönelik takip yapan polis, bu alanda tespit ettiği şüphelilere kabahatler kanunu çerçevesinde 189 TL para cezası kesiyor.

“Aksaray’da uyuşturucuya kesinlikle geçit vermeyeceğiz”
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, çocukların geleceği için var güçleri ile çalıştıklarını ve bu kapsamda özellikle eğitim yuvalarının üzerinde durduklarını belirterek, “Emniyet Genel Müdürlüğümüzün Çocuklarımıza Güvenli Gelecek Projesi kapsamında her okulla öncelikle irtibat görevlisi olan polis memurlarımız var. Sonra okul çevrelerinde okulla alakası bulunmayan kişilere yönelik kabahatler kanunu çerçevesinde cezai işlem yapılıyor. Okulun sadece ve sadece eğitimle ilgili konularda üzerine düşeni yapması gerekiyor ve bizler de burada üzerimize düşeni yapıyoruz. Okullarımızı arındırıyoruz. Özellikle çevresini arındırıyoruz, okulla ilgisiz, alakasız, eğitimi engelleyen, öğrencilerin güvenliğini engelleyecek, öğrencilerin geleceği ile ilgili farklı planlar yapan kötü niyetli insanların okul çevresinde olmaması ve varsa da yakalanması için çalışma yapıyoruz. Güvenli bir gelecek için, çocuklarımızın geleceği için bunu aralıksız devam ettireceğiz. Şehrimizde çok farklı noktalarda uygulama yapıyoruz. Bu uygulamalarımız da aralıksız olarak devam edecektir. Aksaray’da kesinlikle uyuşturucuya müsaade etmeyeceğiz, geçit vermeyeceğiz” dedi.

haber7
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER