Hüseyin Yurdakul Ak Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Türkiye Kamu-Sen eski Balıkesir şube başkanı Hüseyin Yurdakul AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Hüseyin Yurdakul Ak Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Türkiye Kamu-Sen eski Balıkesir şube başkanı Hüseyin Yurdakul AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Hüseyin Yurdakul, bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti'den aday adayı olduğunu resmen açıkladı. Basın toplantısına AK Parti İl 2. Başkanı Emin Ermişler, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Erkahraman ve Dinçer Orkan ile il sekreteri hazır bulundular. Kamu-Sen'e bağlı bazı sendikaların şube yöneticilerinin de katılarak destek verdikleri Hüseyin Yurdakul, sendikacılık ile siyasetin taban tabana zıt olduklarını belirtirken yıllar süren sendikacılık geçmişini kendisine referans olarak gösterdi. Ülkücü kimliğini açıkça ifade eden Hüseyin Yurdakul, "Ben Türk İslam kültürü ile yetiştim, bundan sonra bunun sonuna kadar savunucu olacağım" dedi.

"BEN ÜLKÜCÜYÜM"

Türkiye Kamu-Sen il temsilciliği görevi esnasında iktidar partisi olan AK Parti'yi hakarete varmadan en fazla eleştiren sivil toplum lideri olduğunu hatırlatan Hüseyin Yurdakul, doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğini kaydetti. Hüseyin Yurdakul, ülke ekonomisinin doğru yönetildiğini, iktidarın sivilleşme yolunda çok ciddi adımlar attığını ve önemli derecede ilerlemeler kaydettiğini belirterek AK Parti'den aday adayı olmaya karar verdiğini söyledi. Türkiye'nin Batı Çalışma Grubu diye bir dönem geçirdiğini ve kendisinin de eşinin başörtüsünden dolayı bu dönemin mağdurlarından olduğunu söyleyen Hüseyin Yurdakul, AK Parti'nin yönetim biçiminin ve ülkeyi idarede geldiği noktanın takdir edilmesi gerektiğini ifade etti. Ergenekon soruşturmasına da değinen ve bunu sonuna kadar desteklediğini, derin ve karanlık ilişkilerin gün yüzüne mutlaka çıkarılması gerektiğini ve bunun Türkiye'nin normalleşme sürecine çok önemli katkısı olacağını kaydeden Hüseyin Yurdakul, 2Ergenekon soruşturmasında şu ana kadar yaşananlar timsahın sadece kuyruğudur" diye konuştu.

Kendisinin bir zamanlar merhum Alpaslan Türkeş'in yakın korumalığını yaptığını, arkadaşlarıyla birlikte bizzat hizmet etme şansına sahip olduğunu ve bunun hayatının en önemli yılları olduğunu belirten Hüseyin Yurdakul, Seyit Ahmet Arvasi'nin dizinin dibinde Türk İslam kültürünü öğrendiğini anlattı. Bugün Fethullah Gülen'in de aynı misyonu güttüğünü, Ülkücülükteki, Türk İslam kültüründeki Kızılelma yani Müslümanlığı beşeriyete yayma yolundaki ilim ve hizmetin yerine getirilmesi anlamında ülkülerin aynı olduğunu savunan Hüseyin Yurdakul, "Ben Ülkücüyüm, bundan sonra da Ülkücü kalmaya devam edeceğim" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER