İlkokul öğrencilerine saldırdılar

MARDİN’in Kızıltepe İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin cenaze töreni sırasında kepenk kapatma eylemine uymayan bir marketi yağmalayan göstericiler, 23 Nisan törenleri için 23 Nisan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde toplanan öğrencilere havai fişekle saldırdılar. Havai fişekli saldırı nedeniyle öğrenciler büyük korku içinde izdiham yaratarak, okulun içine sığınma anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

İlkokul öğrencilerine saldırdılar

Diyarbakır-Mardin karayoluna geçen 8 Nisan’da mayın düzeneği yerleştirirken, mayının elinde patlaması sonucu ölen Suriye uyruklu Bengin Welat kod adlı Beşir Muhammed adlı terörist geçen 23 Nisan’da Kızıltepe’de toprağa verildi. Teröristin toprağa verilmesi sırasında yasadışı protesto gösteri yapan gruplar, işyerlerine, banka şubelerine ve kamua ait bir çok kuruma molotof kokteyli ve havai fişeklerle saldırdı.

Güvenlik kameralarının kaydettiği o güne ait görüntülerde, Urfa Caddesi üzerinde bulunan ve kepenk kaptma eylemine katılmayan bir markete giren göstericilerin yağma anı saniye saniye tüm detaylarıyla kaydedildi. Göstericiler marketten aldıkları malzemelerle dışarı çıkarken, marketi de kullanılmaz hale getirdiler.

Yine aynı gün içerisinde 23 Nisan İlköğretim Okulu bahçesinde sıra olup okula girmek üzere olan öğrenciler ve okula da havai fişekle yapılan saldırı anı da güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Yüzleri maskeli 2 kişi, okulun kapısından içeri girerek sırada bekleyen öğrencilerin üzerine doğru havai fişekle ateş etti. Saldırı sırasında korku ve paniğ kapılan öğrenciler ile öğretmenleri sağa sola kaçıştığı görüldü. Okulun içine sığınmak zorunda kalan öğrenciler ve öğretmenler içeride de büyük panik yaşadı. İçeride öğrencileri sakinleştirmeye çalışan bir kadın öğretmenin bayılıp yere yığılması, kargaşaya neden oldu. Yaklaşık 3 dakika süren bu olayların duyulması üzerine veliler okula akın ederek çocuklarını alarak eve götürdü. 

Kızıltepe İlçesi’nde yaklaşık bir hafta önce de bir banka şubesine molotofkokteyli atan göstericilerin BDP’in seçim otobüsünden inerek olayı gerçekleştirdiği kameralara yansımıştı. Ayrıca iş yerlerini yağmalayan göstericiler birçok kamu binasına ve banka ATM’sini de tahrip etmişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER