KAR BU KEZ GERÇEKTEN GELİYOR

İstanbul'a yılın ilk karı yağacak

KAR BU KEZ GERÇEKTEN GELİYOR

İstanbul’a Pazartesi günü yılın ilk ciddi kar yağışı geliyor. Meteorolojik tahminlere göre kar yağışı, Pazar’ı, Pazartesi’ne bağlayan gece yarısı başlayacak ve gün içinde etkisini artıracak.

Gözlenen hava sistemlerinde bir değişiklik olmazsa İstanbul’un özellikle Anadolu yakasında birçok ilçenin bembeyaz örtüyle kaplanması bekleniyor.

Uzmanlar, kar yağışının gözlendiği saatlerde soğuk karayel rüzgârının da etkili olacağını belirterek, İstanbulluların dikkatli olmalarını istedi. 
 

İSTANBUL
İstanbul'da yarın sabah güneş görülebilir, öğleden sonra yağmur başlıyor, gece ise kısa süre kar yağacak... Pazar günü sıcaklık 3 derece. Zayıf kar yağışı var. Pazartesi sıcaklık 1 derece, öğleden sonra yine kar bekleniyor.

ANKARA
Ankara'da kar yarın gece ve pazar günü yoğun yağacak. Sonraki günlerde havanın açtığı zamanlarda sıcaklık gece -10'lara kadar düşecek.

İZMİR
İzmir'de yarın sağanak yağmur var, gece hava çok soğuyacak, pazar günü sıcaklık 6 derece. Kıyadan uzak ilçelere hafif kar yağabilir. Pazartesi sıcaklık 4 dereceye düşecek.

KAR YAĞACAK İLLER
Yarın Marmara bölgesinde önce yağmur ve sulu kar var. Akşam ve gece saatlerinde Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu, Kütahya boyunca yoğun kar başlıyor.

Pazar günü kar yağacak iller:
Ankara, Çankırı, Konya, Afyon, Çorum, Sivas, Tokat boyunca tüm İç Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimleri yoğun kar yağışlı. Muğla'da da bir ara kar görülecek. Marmara'da ise kar zayıf yağacak.

Pazartesi kar yağacak iller:
En yoğun Kırşehir, Sivas, Niğde, Amasya, Gümüşhane, Tunceli, Erzurum, Malatya boyunca İç Anadolu geneli, Doğu Anadolu ve Karadeniz etkilenecek. Sakarya, Bilecik ve Bursa'da da kar var.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER