Köprülü: Kafalarımız net değil

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZDEBİR) Başkanı Faruk Köprülü, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in dün Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) şifreleme yapıldığı iddialarına ilişkin açıklamalarının ardından “Kafamız henüz net değil" dedi.

Köprülü: Kafalarımız net değil
ÖSYM Başkanı'nın, 1 milyon 700 bin adayın kitapçığının internet sitesine konulacağını böylece adayların basına verilen kitapçıkla kendi kitapçıklarını karşılaştırabilecekleri açıklamasında bulunduğunu anımsatan Köprülü, şunları söyledi: “Biz de üyelerimizle görüşerek, dershanelerine devam eden öğrencilerinin internetten verilen kitapçıklarını ÖSYM'nin basına verdiği kitapçıkla  karşılaştırmaları ve tereddütleri varsa bunları merkeze bildirmeleri yönünde bir çalışma başlattık Türkiye genelinde. Şu anda herkes daha tam anlamıyla internetten kitapçıklara ulaşamıyor. Dolayısıyla hemen bugün çözülecek bir konu tabii ki değil. Önce rahatlıkla kitapçıklara ulaşmamız gerekiyor. Kitapçıklar internete il bazında veriliyor. Binlerce insan da internete girmeye çalışıyor  dolayısıyla hemen rahatlıkla ulaşılamıyor. Biz ÖSYM Başkanı'nın açıklamalarından ikna olmamakla birlikte diğer kitapçıklarda da bir şifreleme var gibi bir algılama içinde de henüz değiliz  çünkü inceleme devam ediyor.”

 

Sınavın sonuçlarının bir an önce açıklanmasını beklediklerini söyleyen  Köprülü, “Öğrenciler 2 ay sonra LYS'ye girecekler. Sınavın iptali, daha sonraya ertelenmesi gibi durumlar da başka birçok sakıncaları getirecek. Onun için tam bir açmazdayız, kaostayız. O nedenle sonuçların açıklanmasını öğrenciler, öğretmenler velilerle birlikte bekliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER