KPSS'ciler seçim meydanlarında hakkını arayacak

Kopya skandalıyla gündeme gelen 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) yankıları sürüyor. Atanamadıkları için aylardır Ankara ve İstanbul meydanlarında yaptıkları eylemlerle gündemden düşmeyen öğretmenler, şimdi de çareyi ara sokaklarda arıyor.

KPSS'ciler seçim meydanlarında hakkını arayacak

Kapı kapı dolaşarak yaşanan süreci anlatan mektubu halka dağıtıyorlar. Başbakan'la görüşene kadar eyleme devam edeceklerini belirten öğretmenler, kendilerine destek vermeyen partilerin seçim mitingini her ilde protesto edeceklerini de söylüyor. 

 

Aylardır meydanlarda KPSS kopyacılarının atandığını belirterek, şubat ayında atama yapılmasını talep eden öğretmenler, yetkililerden bekledikleri cevabı alamayınca derdini halka anlatmaya karar verdi. Kendilerini '2010 KPSS Mağdurları' olarak adlandıran öğretmenler, protesto nitelikli bir eylem düzenleyerek kapı kapı dolaşıyor. Yazdıkları mektubu evlere dağıtan ve "Artık çaresizlik içinde Milletimizin Sinesine ulaşmaya karar verdik" diyen '2010 KPSS Mağdurları', yaşadıklarını halka anlatarak destek istiyor.

 

Seçim mitingleri protesto edilecek

 

Kopya olayının ardından yaşanan süreci anlatan mektup 'Değerli anacığım, babacığım, ağabeyim, ablacığım ve kardeşim...' diye başlıyor. Kopya çekilen sınavın sadece ikinci kısmının iptal edilerek, ilk kısmınan iptal edilmemesine, 7 aydır devam eder soruşturmanın sonuçlanmamış olmasına ve her yıl şubat ayında atama yapılırken bu yıl yapılmamasına gösterilen tepki dile getiriliyor. Mektupta, bu süreçte 21 öğretmenin intihar ettiği de belirtiliyor. Ancak, internet üzerinden haberleşen 81 ilden 30 bin öğretmenin asıl şoku, şubat ayında atama beklerken Milli Eğitim Bakanı'nın atama yapılmayacağını duyurmasıyla yaşadığı anlatılıyor. Mektupta ayrıca kendilerini görmezden gelen her partinin seçim mitinginin protesto edileceği de bildiriliyor.

 

'Başbakanla görüşene kadar...' 

 

"Sayın Başbakanımız bizimle görüşene kadar bu mektubu dağıtmaya devam edeceğiz" diyen öğretmenlerin dağıttığı mektupta şu ifadelere yer veriliyor: " Öğretmen duruşunu bozmayarak aylardır mücadele eden bizler artık tükendik ve Anadolu insanının onurlu duruşuna ve sağduyusuna sığınarak mağduriyetimizi artık herkese duyurmaya karar verdik. Bu düşünceyle bizi görmezden gelen her partinin seçim mitingleri her ilde protesto edilecektir. Bizi duymayanlar, zor günümüzde yanımızda olmayanlar duysun...!!! Bu mektubu her kapıya bırakıp haklı davamızı herkese anlatacağız. Sayın Başbakanımız bizimle görüşene kadar da bu mektubu dağıtmaya devam edeceğiz."


 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER