KREDİ KARTI OLANLAR DİKKAT !

Kredi kartını yeni eline almış, henüz kullanmamış, daha kartın şifresini bile bilmeyen tüketici kart aidatı ödemek zorunda bırakılıyor

KREDİ KARTI OLANLAR DİKKAT !

Bankaya kredi kartı başvurusunda bulunanlar bu haber sizi ilgilendiriyor.

Kredi kartı beklerken henüz ellerine geçmemiş hatta şifresini bile bilmedikleri kartlara kredi kartı aidatının geldiğini gören tüketiciler "Kart gelmeden aidatı geldi ise kart gelince nasıl borçlandırılacağız acaba? Almadığımız hizmetin bedelini mi ödeyeceğiz?" diyerek tepki gösterdiler.

Kredi kartına yeni başvuran ve henüz kredi kartı teslim edilmeyen tüketicilere yansıtılan kart aidatları bankalar ile tüketiciler arasındaki ateşi yeniden alevlendireceğe benziyor. Bankalar ile tüketiciler arasında süregelen kart aidatı gittikçe çıkmaza giriyor. Şikayet Portalı Şikayetvar'a gelen şikayetlere göre daha kredi kartının şifresini bile bilmeyen tüketici kart aidatı ödemek zorunda bırakılıyor.

Kart Gelmeden Aidatı Geldi!
"Kredi kartını kuryeden teslim aldıktan 3 gün sonra kart aidatı olan hesap ekstresi geldi. Ama ben henüz kartı hiç kullanmadım hatta şifresini de almadım. Bankaya gidip müşteri hizmetlerini arayıp bu ücretin iptalini talep ettim. Bana sadece bu ücretin yarısını karta para puan olarak yükleyebiliriz bunu ödemeniz gerekir dediler.Bende kartı kapatmak istediğimi söyledim ve kapattılar. Ancak bu kart aidatı yine her ay bana borç bildirimi olarak sms geliyor. Bugün yine bir daha kredi kartı göndermişler. Ben işteyken eşime teslim edilmiş."

"Elime Geçmeyen Kart İle Harcama Yapmamı İstedi"
"Elime geçmeyen kredi kartına yıllık aidat isteniyor! İş yerime gelen bankanın müşteri temsilcilerinin yıllık aidat kesinlikle yok şeklinde söylemlerine inanarak kredi kartı başvurusu yaptım. Gelmesini beklediğim kredi kartı bir türlü elime ulaşmadığı gibi cep telefonuma gelen 70 TL yıllık kart bedeli ile şaşkınlığa uğrayarak müşteri hizmetlerini aradım. Bana harcama yaptığım takdirde kart aidatının iptal edileceği söylendi. Elime geçmeyen bir kartla nasıl harcama yapacağım acaba merak ediyorum? Elime geçmeyen kartın ve yıllık kart aidatı ücretinin iptalini istiyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER