LİSELERİN ÇOĞU YİNE DOLMADI

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması (TEOG) çerçevesinde liselere yerleştirmede nakil dönemi, haftalık periyotlarla devam ediyor

LİSELERİN ÇOĞU YİNE DOLMADI
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması (TEOG) çerçevesinde liselere yerleştirmede nakil dönemi, haftalık periyotlarla devam ediyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) e-okul üzerinden dün açıkladığı nakil sonuçlarına göre Galatasaray, Kabataş, Kadıköy Anadolu gibi gözde liseler de dahil, okulların büyük çoğunluğunda boş kontenjan bulunuyor. İstanbul Lisesi 495,74, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi de 486,03 nakil taban puanıyla kontenjanlarını doldurdu.

 

Ek nakil süresi bitti

MEB'in TEOG çerçevesinde istemedikleri ya da evlerinden uzak okullara yerleştirilen 9. sınıf öğrencilere, evlerine yakın liselere nakillerini yaptırabilmeleri için verdiği ek nakil süresi sona erdi. Ancak öğrenciler, puanlarının yettiği ve boş kontenjanı olan liselere haftalık periyotlarda nakil başvurularını yapabilecekler. Türkiye genelindeki boş kontenjanlar hakkında bilgi vermeyen MEB 17 Ekim Cuma gecesi bazı liselerdeki boş kontenjan sayılarını açıkladı.

.MİLLİYET

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER