MAHKEMEDEN GÖREVDEN YÜKSELME KARARI

Görevde yükselmede hizmet süresi kararı

MAHKEMEDEN GÖREVDEN YÜKSELME KARARI
 
İçişleri Bakanlığı açmış olduğu görevde yükselme sınavlarında, başvuruların değerlendirilmesinde; Bakanlığın bağlı kuruluşu olan Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatında geçirilen hizmet sürelerini hesaba katmamaktadır.
 
Sinop’ta hizmetli kadrosunda görev yapan bir üyemizin “veri hazırlama ve kontrol işletmeni” kadrosu için görevde yükselme eğitimi ve sınavına katılmak üzere yaptığı başvurusu da, Emniyet Genel Müdürlüğünde geçen hizmet süreleri değerlendirmeye alınmayarak, hizmet süresinin yetersiz olduğu gerekçesiyle reddedilmişti.
 
Konuyla ilgili temyiz incelemesi sonuçlandı.
 
Danıştay 5. Dairesi, 2012/11186 E. ve 2013/6775 K. sayılı kararında; İçişleri Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğinde aranılan iki yıllık hizmet süresinin tamamlanmış olduğu gerekçesiyle Samsun 1. İdare Mahkemesi’nin kararını bozmuştur.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baris KOCAMAN
Baris KOCAMAN - 9 yıl Önce

Bu davanin sonucu olumlu çıkar inşallah birçok kurumda aynı sıkıntıyla karşı karşıya olan meslektaşlarımıza mahkemeyeverdiğinde buradan çıkacak sonuç önderliğinde yapılan haksızlıkların sonu olucak tebrik ederim kardesim hakkını aradığın için

SIRADAKİ HABER