MATBAACI EĞİTİM-BİR-SEN'Lİ Mİ ?

MATBAACI EĞİTİM-BİR-SEN'Lİ Mİ ?
 
    Kar Tatili’nin tadını çıkaramadım bir türlü. Bir sendikamızın yanlışları beni ziyadesiyle meşgul etti/etmeye de devam ediyor. Kardeşim işinizi doğru dürüst yapın da bize de ikide bir malzeme vermeyin. Bakın, daha kardan adam bile yapamadık ya.
 
   Mesele şu aziz okuyucularım:
Türk Eğitim-Sen 2015 yılı için hazırladığı Duvar Takvimi’nde ayna kısmına Türk askeri  yerine İngiliz askerlerinin resmini bastı ve yüz binlerce takvimi okullara gönderdi. Eğitim-Bir-Sen'in basın ve iletişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, imza atılan skandalı Twitter adresinden duyurarak, kullanılan resmin Türk askerleri değil İngiliz askerleri olduğunu kaynağıyla birlikte açıkladı. Ayrıca Ali Yalçın, bir iddiada bulunarak -Türk Eğitim-Sen duvar takvimlerini sanırım toplatmak zorunda kalacak- dedi.
 
Birçok site Takvim Skandalını  haber olarak geçti. Buraya kadar her şey normal. Esas ilginçlik bundan sonra başladı. Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öyle bir özür açıklaması yaptı ki; özrü kabahatinden büyük.
 
Başkan Koncuk, açıklamasında şöyle diyor: "Türk Eğitim-Sen olarak, 2015 yılı için bastırdığımız Duvar Takvimlerinde matbaa hatası sebebiyle yanlış resim kullanılmıştır. Çanakkale Zaferinin 100. Yılı sebebiyle seçilen resimde hata olduğu bazı üyelerimiz tarafından da, sendikamıza bildirilmiştir. Türk Eğitim-Sen bembeyaz bir sahife gibi, hatayı asla kabul etmeyecek bir sendikal anlayışın temsilcisidir. Kendilerine sendika diyen bir kısım güruh ve temsilcileri bu hatayı istismar etmek için her türlü rezilliği yapacak kapasitede insanlardır. Türk Eğitim-Sen olarak bu hainlere fırsat vermemek için dağıttığımız tüm takvimleri geri toplayarak, imha edeceğiz. Söz konusu resim Çanakkale Valiliğinin resmi web sitesinden(http://www.canakkale.gov.tr/tr/canakkale-savaslari/canakkale-savaslari-1915) matbaacı tarafından alınmıştır. Yeni takvimlerimiz hızla basılarak şubelerimize gönderilecektir. BİZ HATAMIZDAN DOLAYI TÜM ÜYELERİMİZDEN ÖZÜR DİLİYORUZ. Biz hatamızdan dönecek kadar erdemli insanlarız. Ya bizi eleştirenler, memuru satmaktan başka hiç bir özelliği olmayanlar, ya sizler ne menem insanlarsınız? Bizim hatalı resim seçmemiz, sizi yandaş, yalaka ve yalancı olmaktan kurtarır mı zannediyorsunuz? Allah sizi ıslah etsin."
 
Bu açıklamayı görünce aklıma "acaba matbaa Eğitim-Bir-Sen'li mi" diye bir soru geldi. Farz edelim matbaa EBS'li. Peki siz necisiniz? Bu takvimin tasarımından matbaa mı sorumlu. Basın ve iletişimden sorumlu birimleriniz, danışmanlarınız, hatta siz necisiniz? Özür dilemek güzel bir davranış. Toplatmak zor olsa da o da güzel bir davranış ama bunu yaparken yanlışınızı ortaya çıkarana teşekkür yerine oraya salvolar göndermek ne kadar doğru. Demek ki Ali Yalçın fark etmese yutturacaksınız öyle mi?
 
Çanakkale valiliğinin sitesinden aldık deniliyor. Baktım Çanakkale valiliğinin sitesine. doğru böyle bir resim var ama resmin altında Türk askeri olduğuna dair bir tane bile ibare yok. 
Sayın Koncuk, daha önce söylediklerimi tekrar etmek zorundayım. Lütfen öncelikle kendinizi bir gözden geçirin. Burada hani sıkılmasanız takvimi matbaacı hazırladı diyeceksiniz. Bu ise herkesi aptal yerine koymaktır. Yazık.
Siz bu suçlamayı olayı açığa çıkaran Ali Yalçın’a da yaptınız. Oysa böyle davranmayıp ona bir teşekkür etseydiniz, ben inanıyorum ki bu davranışınız yeni kapıların açılmasına sebep olacaktı. Olmadı yapamadınız, yazık.
 
Adil GÜLMEZ
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne oldu
ne oldu - 6 yıl Önce

EBS'lı olarak Türk Eğitim Sen'i canı gönülden tebrik ediyorum. Ne güzel demiş toplatacağımm. Daha ne istiyorssunz. Bırakın başkan öğretmenlerin memurların özlük haklarıyla ilgilensin. İdarecilerin görevden alınmaması için uğraşsın. Takmışsınız bi takvime. % 1+1 zam almayalım gelecek sene.

çatalca
çatalca - 6 yıl Önce

SİZ EĞİTİM BİR SEN VEYA YANDAŞ SEN VEYA PARELEL SEN VEYA MEMNUN SEN SİZLER MEMURLARI MASA BAŞAINDA NASIL SATTINIZ,EK DERS ÜCRETİ NE OLDU,AREFE GÜNÜ İMZALADIĞINIZ VE ÇALIŞAN HAVA GAZI VEREN METİNLER,ZAM ALMADIĞIMIZ TEMMUZ AYLARI,ALLAH DİYE DİYE KUL HAKKINI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VE KOMİSYONLARDAKİ YAPTIĞINIZ HUKUKSUZLUKLAR BÜTÜN BUNLARI BİRDÜŞÜNÜN. ÖNCE AHLAKLI VE KUL HAKKI KAVRAMINI BİLEN OLUN. ÖNCE ALLAHTAN KORKUN ONCA İNSANI NASILMADUR ETTİNİZ. ARKANIZDAN SİZE KÜFRETİPTE KOLTUK SEVDASINA ÜYE OLANLARLA SENDİKACILIK YAPMAK NEYİN DAYANILMAZ HAİFİLİĞİ. SİZLER SİYASİ İDAREYE MEMURU AREFE GÜNÜ SATTINIZ, NAMUSUMUZDUR DEDİĞİNİZ ÖĞRETMENİN ALMASI GEREKEN 385 TL HAVA OLDU BULDURAMADINIZ ÖĞRETMENİN BAŞKA KURUMDA KARŞILIĞINI ALAMADIK EİŞİT İŞE EŞİT ÜÇRETTEN FARKI. AHMET GÜNDOĞDU AKİL KOMİSYONUNDA NE KADAR PARA ALDIDA TÜRKİYEYİ DOLAŞARAK BEBEK KATİLİ APOYU PKK YI AÇILIM DENEN BÖLÜNME SÜRECİNİ ŞİRİN GÖSTERMENİN MÜCADELESİN VERDİ.AYNI ÖĞRETMENLER ODASINDA OTURDUĞUNUZ YÜZ YÜZE BAKTIĞINIZ GÖREVİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİREN ONCA İNSANI SİYASET İSTEMİYOR DİYE KUL HAKKI YİYE YİYE KIYDINIZ ŞİMDİ DÜRÜSTLÜKTEN SÖZ EDİYORSUNUZ.KURANI ACIN KUL AHKKI AYETLERİNİ,HADİSLERİ İSLAMDA KUL HAKKI KAVRAMINI ÖNCE ÖĞRENİN SONRA KONUŞUN.

Davut
Davut - 6 yıl Önce

Adil Gülmez yazın hin te iyi niyetli değil, milleti sen saf yerine koymuşsun.Ali Yalçın iyi niyetli olsa rar sendika merkeszini hatayı söylerdi, ama Ali Yalçın'ın karın ağrısı belli.Matbaa EBS li değil ama sen onlarn sözcüsü gibisin maşallah.İsmail Koncuk bu tavrı nedeniyle ancak tebrik edilebilir.Kaldıki, bu resmi Türk askerinin önünde kaçan İngiliz askerleri olarak da anlatabilir ve savunma yapabilirlerdi?Emin ol bunu yapsalardı kimse yadırgamazdı.Sizin gibiler hariç.Ama delkanlıca hatayı kabul ettiler ve özür dilediler, hakmde bizzat Genel başkan seviyesinde bir özür.Memuru satanardan sen hiç özür duydunmu?Bunu neden hiç yazmadın?

mehmet can
mehmet can - 6 yıl Önce

kim takar seni ismail,matbaacı seni gidi. Eleştiriden başka bişey yapmayan insanlarla dolu üyelerinizle gidin ingiltereye...

SIRADAKİ HABER