MEB; UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE YENİ EYLEM PLANI

MEB; UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE YENİ EYLEM PLANI

Bakan Avcı, ´Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Eğitim Politikaları Çalıştayı´na Katıldı

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin “Bugüne kadar zaten gönüllü olarak belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız bu katkıları sağlıyordu. Ama bundan sonra inşallah daha planlı programlı ve eylem planına bağlı olarak bunlar daha uyumlu bir biçimde sürdürülecek“ dedi.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kabul Salonu´nda düzenlenen "Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Eğitim Politikaları Çalıştayı", Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla yapıldı.
"Sohbet-çalıştay" şeklinde yürütülen etkinliğin açılışında konuşan Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 4 yıldan beri uygulanan Okullar Hayat Olsun Projesi´nin bir amacının da okulları çevreye açmak ve çevrenin katkılarını da eğitime kazandırmak olduğunu belirtti. Bunda da çok başarılı uygulama örnekleri bulunduğunu ifade eden Bakan Avcı, okullara yaptıkları katkılar için öğrencilere ve öğretmenlere sağladıkları imkânlar için tüm yerel yönetimlere, belediye başkanları ve çalışanlarına teşekkür etti.
Uyuşturucuyla Mücadelede Yeni Eylem Planı
Her alanda sadece okul içi faaliyetler de değil dışarıda da işbirliği yapıldığında olumlu sonuçlar alındığının altını çizen Bakan Avcı, "Uyuşturucuyla mücadele konusunda geliştirilen yeni eylem stratejisi içerisinde okul çevresi tanımı var. Okul çevresi, uyuşturucuyla mücadelenin yerel yönetimlerin ve çevre aktörlerinin de katkısını alarak özellikle okul çevrelerinde yoğunlaştırılması gerçeğinden hareketle geliştirilen bir kavram. Bugüne kadar zaten gönüllü olarak belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız bu katkıları sağlıyordu. Ama bundan sonra inşallah daha planlı programlı ve eylem planına bağlı olarak bunlar daha uyumlu bir biçimde sürdürülecek” diye konuştu
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER