MEB,TEOG SORU VE CEVAPLARINI AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG'un soru ve cevapları için öğrencilerin meraklı bekleyişleri sona erdi

MEB,TEOG SORU VE CEVAPLARINI AÇIKLADI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında gerçekleştirilen sınav gerçekleştirildi.

TEOG sınavına giren öğrenciler ve bu öğrencilerin velileri TEOG soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlardı. Beklenen açıklama MEB tarafından yapıldı. TEOG soru ve cevaplarını Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden yayımlandı.

TEOG SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYIN!

TEOG'da ortak sınavlar kapsamında Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil yazılıları gerçekleştirildi.

Bu oturumların gerçekleştirilmesiyle birlikte TEOG'da birinci dönem ortak sınavları tamamlanmış oldu TEOG kapsamında yapılan ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 adet soru soruldu.

Bu sorulara veilen cevaplarda ise yanlış yanıtlanan sorular doğru sorulara etki etmeyecek. Sınavlar için 4 farklı kitapçık türü hazırlandı. TEOG çerçevesinde gerçekleştirilen bu sınavlarda her ders için 40 dakika süre tanındı
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER