MEMURA 3.5 ZAM VEREN MÜSTEŞARIN SAATİ KAÇ MEMURUN BİR AYLIK MAAŞINA DEK !

Helal olsun Müsteşara! kolundaki saat 214 memurun maaşına denk.

MEMURA 3.5 ZAM  VEREN MÜSTEŞARIN SAATİ  KAÇ MEMURUN BİR  AYLIK MAAŞINA DEK !

 
Helal olsun Müsteşara!

Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ın kolundaki saat 225 bin dolar değerinde..

Yaklaşık 4.5 milyon memuru ilgilendiren zam görüşmelerine hükümet adına katılan ve memura yüzde 3.5+3.5 artışı reva gören Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ın kolundaki saatin değeri 225 bin dolar. Ağabal, müsteşarlık dışında çeşitli kamu kurumlarında da görev yapıyor.

Müsteşarlıktan 7 bin TL

Yurt Gazetesi'nden Ali Cemal Karabudak'ın haberine göre, hükümet adına katıldığı görüşmelerde kamu sendikalarıyla yüzde 3,5+3,5:'lük oran için kıran kırana zam pazarlığı yapan ve Hakem Heyeti'nin verdiği yüzde 4,4'lük zammı çok gören Naci Ağbal'ın kolundaki IWC Portuguese marka saat yaklaşık 400 bin TL değerinde.

DİĞER KAMU KURUMLARINDA DA GÖREV YAPIYOR

Memurlarla yapılan zam görüşmelerinde 'bütçede marj yok' diyerek memurlara düşük ücret verilmesinde rol oynayan ağbal müsteşarlıktan aldığı aylık ortalama maaş 7 bin tl civarında. Ancak Ağabal'ın kamu kurumlarından aldığı gelirler bunlarla sınırlı değil.

Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ağbal'ın görevleri arasında Türk Hava Yolları ve YÖK gibi kamu kurumları da yer alıyor. Grev yasakları ile gündeme gelen THY'de denetleme kurulu üyesi olan Ağabal buradan ortalama 2 bin TL gelir elde ediyor. Aynı zamanda YÖK Genel Kurulu üyeliğinden de ortalama 5 bin TL maaş alan Ağabal'ın Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği'nden aldığı ücret de cabası. (gazetevatan)


 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
gecenin sesi
gecenin sesi - 10 yıl Önce

halka verir talkımı kendi yutar salkımı.

SIRADAKİ HABER