MEMURA YAZ GELDİ

Kamu kurumlarında yaz kıyafeti uygulaması 15 Mayıs'ta başlayacak

MEMURA YAZ GELDİ

Memura yaz geldi!

Kamu kurumlarında yaz kıyafeti uygulaması 15 Mayıs'ta başlayacak.15 Mayıs tarihinden sonra kamu kuruluşlarında çalışan memurlar yaz kıyafeti uygulaması ile birlikte zam alamasalar bile rahat giyinebilecekler.İşte haberin detayları...
İstanbul'da kamu kurum ve kuruluşlarda görevli memur, sözleşmeli ve geçici personel ile hizmetlilerin kış kıyafeti uygulaması, 15 Mayıs Salı günü sona erecek.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, uygulama kapsamında, 15 Mayıs Salı gününden itibaren yazlık kıyafet giyileceği belirtildi.

Açıklamada, bürolarda görevli kadın ve erkek personelin, 25 Ekim 1982 gün ve 17849 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ve bu yönetmeliğin 5'inci maddesinin (a) bendinde yapılan ve 3 Ocak 2002 tarih ve 24629 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe uygun kılık kıyafetle çalışabilecekleri kaydedildi.

Başbakanlık makamının, 2007/14 numaralı genelgesi ile de yaz kıyafeti uygulaması süresince, erkek personelin makam odalarına girerken ceket giyme ve kravat takma zorunluluğunun kaldırıldığı ifade edilen açıklamada, resmi elbise (üniforma) giymek zorunda olanların ise ilgili kurum ve kuruluşların özel yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslara tabi olduğu bildirildi.

Açıklamada, yazlık kıyafet uygulamasının, 14 Eylül 2012 tarihine kadar süreceği belirtilerek, ayrıca önemli miktarda elektrik tüketimine sebep olan klimaların, 22-24 dereceye ayarlanması hususunda gereken tedbirler alınması gerektiği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmetcan
ahmetcan - 11 yıl Önce

bu kılık kıyafet yönetmeliğini de değiştirseydiler çok iyi olurdu. memurlara serbest kıyafet uygulaması getirilsin.acilen..

SIRADAKİ HABER