MEMURLARA ONLİNE SİSTEM

Milyonlarca memurun aylarca süren emeklilik, hizmet ve sevk çilesi son buluyor

MEMURLARA ONLİNE SİSTEM

Memurlara online sistem

Milyonlarca memurun aylarca süren emeklilik, hizmet ve sevk çilesi son buluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2.5 milyon memur ve 1.8 milyon memur emeklisini online sisteme bağlıyor.

Böylece, tüm bilgileri elektronik ortama taşınan öğretmen ve polislerin de aralarında yer aldığı bütün memurlar bir saatte özlük, intibak, askerlik, sigortalılık statüleri, ek gösterge konusunda merak ettiği tüm verilere anında ulaşabilecek. Memurlar böylece Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) hizmet ve sevk belgesi göndermeden en geç bir saat içinde on-line olarak hizmet alabilecek, emeklilik işlemlerini de aynı gün tamamlayabilecek.
 
HİTAP'A H IZ VERİLDİ

SGK'ya bağlı Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü'nce yürütülen kamu çalışanlarına yönelik Hizmet Takip Projesi'ne (HİTAP) hız verildi. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütülen pilot uygulama tüm Türkiye'de başlayacak. Memurların emekli aylığı bağlanma süresinin en aza indirilmesini hedefleyen proje ile SGK Başkanı Fatih Acar bizzat ilgileniyor. Önümüzdeki günlerde kamu kurumlarına tek tek gidilerek projenin önemi anlatılacak. Bütün kamu kurumları çalışan memurların tüm hizmet detaylarını fotoğrafları ile birlikte elektronik ortamda hazırlayarak SGK'nın sistemine göndermesi istendi. Böylece SGK, online olarak emekli aylığı bağlandığında ne zaman emekli olacak ne kadar aylık alacağı konusunda bilgi verecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet CİVAN
Mehmet CİVAN - 12 yıl Önce

Ben emekli bir memurum.Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakan ve vekillerimiz zamlı mmaşlarını 1 OCAK itibarı ile almışlarken malum bizler hala beklemedeyiz. Neden ? nedeni belli olmayan bir nedenden dolayı.ya kardeşim ayıptır,bu yapılana avrupalı gülüyorda kargalar kahkaha atıyor.Sizler güya bizim hakkımızı koruyacak ve savunacaksınız öylemi,beni binlerce memur ve emekli gibi güldürüyorsunuz.Çıkın artık kabınızdan,çekin artık şu paslı kılıçlarınızı da görelim sizi.Yoksa o makamlarda oturum aldığınız maaşı hak ettiğinizi mi sanıyorsunuz birkaç basit eylemle,sıkıysa aldığınız maaşlarınızı açıklayın da sizi de tanıyalım

SIRADAKİ HABER