MEMURLARIN YILLIK İZİNLERİYLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Memurların yıllık izinleri için Yıldırım'dan açıklama!

MEMURLARIN YILLIK İZİNLERİYLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME
Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'nin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamuda, özel sektörde birçok alanda devam eden operasyonlar ve süreçleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Alınan son dakika haberin ayrıntıları şu şekilde...
 
Gazetelerin Ankara temsilcileri ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda kahvaltıda bir araya gelen Yıldırım, sohbet sırasında memurların merakla beklediği yıllık izin iptallerinin ne zaman kaldırılacağına dair de konuştu.Yıldırım yıllık izin iptallerinin fazla süreceğini sanmadığını önümüzdeki birkaç hafta içerisinde hayatın normale döneceğini belirtti. Hac dönemine denk gelmesi nedeniyle o hacca gidecek olan memurların izin iptallerinden muaf tutulduğunun da altını çizdi.
 
YILLIK İZİNLER 18 TEMMUZ'DA İPTAL EDİLMİŞTİ
 
18 Temmuz'da yayımlanan 2016/16 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle tüm yıllık izinler ikinci bir emre kadar iptal edilmişti.
 
Resmi gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'nde, "Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar, en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir." ifadesine yer verilmişti.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER