MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI'DAN CİZRE, SİLOPİ VE 15 TATİL AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlı Nabi Avcı sokağa çıkma yasağının uygulandığı yerlerde eğitim öğretim ile ilgili açıklama yaptı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI'DAN CİZRE, SİLOPİ VE 15 TATİL AÇIKLAMASI
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sokağa çıkma yasağının uygulandığı yerlerde eğitim öğretim ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Avcı, "Güneydoğu'da ortam normale döndüğü zaman öğretmenlerimiz geri dönecekler. Öğrenciler için ise kaybolan günlerin telafisi için sömestr ve tatil günleri telafi eğitimleri yapılacak" dedi.
Bakan Avcı TRT'de katıldığı programda da şunları dile getirdi:
Hangi mahallede ve hangi okulda eğitim aksamışsa o kadar gün telefi eğitim gerçekleştirilecek Öğretmenlerimizin Cizre ve Silopi de hiç bir öğretmen gönül rızasıyla oradan gelmedi, biz çağırdık hizmet için eğitim vasıtasıyla. Okul ve öğrencilerin güvenliği sağlandığı takdirde tekrar görevlerine dönecekler. Aldığımız istihbari bilgilerin neticesinde bu olayı gerçekleştirdik. Halk düşmanı bir terör örgütü var, bu ne nedenle bu tedbirleri almak zorundayız. Cizre, Silopi ve diğer eğitim kurumlarımıza ve hiç bir hukuka sığmayan hastanelere saldırıyorlar. Halk düşmanı olan örgüt, bölge halkını etki altına almaya çalışmakta."


15 TATİL 1 AY MI OLUYOR?
 
BAKAN AVCI SÖMESTR TATİLİYLE İLGİLİ KONUŞTU 
Milli Eğitim Bakanı Avcı, sömestr tatilinin 30 güne çıkarılmasına yönelik bir çalışma olup olmadığına yönelik soruyu da yanıtladı. Bakan Avcı, sömestr tatilinin 30 güne çıkarılacağına yönelik bir çalışma yapmadıklarını dile getirdi. Bugün Posta gazetesi kaynaklı 15 gün olan yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılacağına yönelik haberler yer almıştı.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER