MÜDÜR ÖĞRETMENE SALDIRDI

Amasya'da bir ortaokulda müdürün bir öğretmene saldırdığı öne sürüldü.

MÜDÜR ÖĞRETMENE SALDIRDI
Amasya'da bir okul müdürünün öğretmene saldırdığı dapr ettiği öne sürüldü. Eğitim Bir Sen Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı'nın anlatımına göre olay şöyle gelişti:

Amasya-Taşova Atatürk Ortaokulu Türkçe öğretmeni İbrahim Halil Hancıoğlu ders programı ilgili bir konuyu görüşmek üzere zümre öğretmeni arkadaşlarıyla birlikte okul müdürü Abdullah Seçkin’in odasına girerek; okulda eğitim ve öğretimin bir an evvel düzene girmesi, derslerin daha nitelikli işlenebilmesi için bazı değişikliklerin yapılması gerektiğini ifade etmek istedi. İddiaya göre okul Müdürü Abdullah Seçkin konuyu sonuna dek dinleyip müspet ya da menfi bir izahta bulunup birlikte çalıştığı öğretmenlere yardımcı olmak, okul adına talep edilen bir konuyu tahammülle dinlemek yerine yöneticilik vasıflarına asla yakışmayan, bulunduğu konumu temsil etmekten uzak bir edayla kaba sözler sarf ederek, hışımla yerinden kalkarak makamında bulunan öğretmenlere herhangi bir insanın sokakta bile yapmayacağı bir muameleyle bir öğretmeni tartaklayarak darp etti.

 
 
Bir eğitim yöneticisine asla yakıştırılamayacak davranışları sergileyen okul müdürüne ilçede büyük bir tepki olduğu ortaya çıktı. Konu hakkında açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı şu ifadeleri kullandı:
 
“Bir eğitim çalışanının okulun eğitimi hakkındaki fikir beyanına hiçbir makul gerekçesi olmadan tahammülsüzlük gösterip İbrahim Halil Hancıoğlu’na Okul Müdürü Abdullah Seçkin tarafından yapılan bu çirkin saldırı, öğretmenlik mesleğinin itibarını zedelemiş, yönetme işinin hak etmeyen ellerde şiddete dönüşerek eğitim ortamlarına ve insanı vicdana zarar verdiğini menfur bir şekilde ortaya koymuştur. Bu durum karşısında okulda sendika üyesi olan veya olmayan tüm öğretmenler tavır alarak şikâyet dilekçesi vermiş, gayrı ahlaki bu davranışın cezalandırılması yönünde irade ortaya koymuştur. Bunun üzerine okul müdürü Abdullah Seçkin hakkında adli ve idari inceleme başlatılmıştır. Sendika üyemizin uğradığı bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu vahim durum karşısında hukuki tüm süreçleri takip edeceğiz bu sorumsuz kabadayılığın cezalandırılması için kanuni tüm haklarımızı kullanacağız.”
 
Bu olay üzerine mezkûr öğretmenin doktora gittiği kendisine 7 günlük rapor verilerek darbın doktor raporuyla tescillendiği, olayla ilgili emniyet müdürlüğüne ve milli eğitim müdürlüğüne şikâyette bulunulduğu öğrenildi. Okuldaki öğretmenlerin okul müdürü Abdullah Seçkin hakkında okulda çalışma ortamını bozduğu, insan ilişkilerini tarumar ettiği, yönetip idare etmesi gerekirken aksine çalışanların huzursuzluğuna sebebiyet verdiği için şikâyetçi olduğu da öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER