MUHALEFETTEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLAN ÖĞRETMENE SORUŞTURMA AÇILDI

CHP’den milletvekili aday adayı olan öğretmen hakkında, basına izinsiz demeç verdiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

MUHALEFETTEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLAN ÖĞRETMENE SORUŞTURMA AÇILDI
Milletvekili aday adayı olacağını yarıyıl tatili girmeden önce yönetime yazılı olarak bildiren, tatilin arkasından da istifa dilekçesini veren öğretmen hakkında izinsiz basına demeç verdiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.
 
Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Ömür Yolcu, yarıyıl tatilinde CHP’nin Muğla’daki ilçe teşkilatlarını gezerek milletvekilli aday adaylığını duyurması üzerine, Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından izinsiz olarak basına demeç verdiği gerekçesiyle idari soruşturma başlatıldı.
 
Okulların tekrar açılmasıyla okul yönetimine dilekçesini verip, görevinden istifa eden Yolcu, soruşturmanın kanunen uygun olmadığını belirterek, "Okullar tatil olmadan önce bir dilekçe vererek konumumu belirttim. Öğrencilerin mağdur olmaması için buna göre program hazırlanmasını için gerekli bilgiyi verdim. Buna rağmen hakkımda soruşturma başlattılar. Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olacağımı kamuoyu ve partililerle paylaştım. Basına açıklama yaptığım doğrudur. Zaten 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağımı ilk dilekçemde de belirtmiştim. Yaptığım siyaseten ve Yüksek Seçim Kurulu’nun yasalarına uygun olarak yapılan prosedüre uygun bir iştir. Kamu çalışanlarının basına demeç vermesi yasak. Ancak, yaptığım açıklamada kamu çalışanı olduğum zaman değil. Okulların tatil olduğu, resmi izinli olduğum dönemde yapılmıştır. Bu nedenle hakkımdaki soruşturma kanunen uygun değildir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER